"Wszystko OK?". Piotr Rubens Rubik - tak powstawał ten numer

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 16:28
- Do końca życia będę pamiętał dzień, w którym złożyłem ten utwór w jedną formę i zacząłem dopisywać do niego tekst. Jechałem samochodem ulicami Warszawy, to był późny wieczór, a ja nuciłem sobie refren - opowiadał Piotr Rubens Rubik.
Piotr Rubens Rubik
Piotr Rubens RubikFoto: Sony Music Polska/mat. prasowe

W każdy czwartek, w "Muzycznym Lunchu", zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem "Piotr Rubens Rubik opowiada o historii powstania utworu "Wszystko OK?". - To numer o relacjach międzyludzkich i trosce o drugiego człowieka, lubię ją tak postrzegać - mówił artysta w rozmowie z Czwórką. Tekst tego numeru, jak podkreślał Piotr Rubens Rubik, dotyczy relacji z każdym, bliskimi, których nie ma dziś blisko nas. - Można ją oczywiście "przełożyć" na relacje męsko-damskie, jednak wolę, by dotyczyła wszystkich naszych relacji, także tych z rodziną czy kolegami i przyjaciółmi z młodości - podkreślał muzyk.

Utwór "Wszystko OK?" jest numerem zapowiadającym debiutancką solową EP-kę artysty. - U mnie tworzenie numeru rozkłada się na kilka dni. Zaczynam coś tworzyć, a potem dopisuję kolejne elementy - opowiadał gość Czwórki. - W tym przypadku już bezpośrednio po wyjściu ze studia zgrałem sobie muzykę na telefon i potem dośpiewywałem do niej tekst. 

Piotr Rubens Rubik jest gitarzystą, współpracował przy powstawaniu płyt Darii Zawiałow, Mroza, Wojtka Mazolewskiego i Johna Portera. W przeszłości przez wiele lat był też gitarzystą zespołu LemON. Rubens wchodził także w skład Orkiestry Męskiego Grania w 2020 i 2021 roku. W czerwcu ubiegłego roku artysta zapowiedział wydanie solowej płyty i to wówczas ukazały się utwory "Wszystko OK?" i  "Skipping Over Clouds", w którym zaśpiewał John Porter. Premierę EP-ki "Wynoszę się" zaplanowano na 8 kwietnia, a album będzie zwiastunem debiutanckiej płyty. - Za sprawą tego, że zacząłem śpiewać, znów mam taki dreszcz emocji jak w czasie, gdy byłem nastolatkiem. Wówczas nie wypuszczałem gitary z rąk, chodziłem podkręcony, cały czas grałem i teraz mam to samo ze śpiewaniem. Gdy śpiewam i piszę teksty, mam taki "dreszcz w kierunku życia" i wszystko jest na swoim miejscu - opowiadał artysta.

Źr. Youtube/Rubens - Wszystko OK? (Official Video)

Więcej w cyklu "Był sobie numer" <<<

Posłuchaj
02:50 _PR4_AAC 2022_04_07-13-24-22.mp3 Piotr Rubens Rubik opowiada o utworze "Wszystko OK?" (Muzyczny lunch/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 07.04.2022

Godzina emisji: 13.45

kd

Czytaj także

"Był sobie numer". XXanaXX "Surferzy" - tam jest drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 21:30
Myślę, że to jest naprawdę fajny kawałek, który wyjątkowo mi się udał - mówi w Czwórce Michał Wasilewski z XXanaXX.
rozwiń zwiń