"Był sobie numer". Jak powstawał utwór Verø "Łakocie"?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 16:35
Verø to Weronika Szatkowska, wokalistka, która na koncie ma m.in. singiel "Łakocie". - Po prostu podeszłam do syntezatora i stworzyłam muzykę do tekstu, który powstał dużo wcześniej - wspominała w rozmowie z Czwórką.
Numer Łakocie od Vero to muzyka elektroniczna
Numer "Łakocie" od Vero to muzyka elektronicznaFoto: shutterstock/Zapp2Photo

Verø związana była wcześniej z projektem "My Name Is New" wytwórni Kayax, a dziś samodzielnie zajmuje się produkcją, komponowaniem, pisaniem tekstów, śpiewem i całokształtem wizerunku artystycznego. Jej singiel "Łakocie" to rytmiczna elektroniczno-synthowa mieszanka dźwięków, której klimat nastrój przypomina nieco brzmienia elektroniczne z pierwszej dekady wieku. Utwór ukazał się pod koniec października 2020 roku, a jak podkreślała wokalistka w Czwórce, do jego powstania przyczyniła się m.in. pandemia.

- W styczniu wydałam pierwszy singiel i koniecznie chciałam wydać drugi, czas lockdownu pozwolił mi na to, by go wyprodukować i wysłać w świat - wspominała Verø.

Jak podkreślała w rozmowie z Czwórką, tekst do tego utworu powstał na długo przed tym, jak skomponowany został dźwięk. - Wiele lat wcześniej. Teraz po prostu któregoś dnia podeszłam do keyboardu i stworzyłam krótką melodię, do której akurat ten tekst pasował - wspominała wokalistka.


Jak tłumaczyła, utwór zyskał popularność za sprawą zbiegu okoliczności, a przyczyniły się do tego popularne lody. - W czasie mojego dzieciństwa miały pękającą polewę i do tego też nawiązuje ten tekst, jest on zupełnie dosłowny. Nie spodziewałam się tego, ale to odbiło się echem, dostałam nawet zapas lodów na całe wakacje - podkreślała. 

ZOBACZ WIĘCEJ Cykl "Był sobie numer" <<<

Posłuchaj
04:16 _PR4_AAC 2022_04_21-13-48-24.mp3 Verø opowiada o powstawaniu utworu "Łakocie" (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Klip - jak opowiadała - miał być "słodki i kolorowy". - Gdy pisałam ten utwór, nie mogłam jeść słodyczy, więc napisałam o tym piosenkę - wspominała Verø. 

Źr. Verø - Łakocie

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Gosia Jakubowska

Materiał przygotował: Michał Daniluk

Data emisji: 21.04.2022

Godzina emisji: 13.45

kd

Czytaj także

Arek Kłusowski o "Lumpeksie": to najbardziej "brudny" utwór na płycie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 14:59
- Ta piosenka od początku wydawała mi się dość brudna, niepokorna, nawiązująca do klimatu berlińskiego, trochę hipsterskiego vipe'u - opowiadał w rozmowie z Czwórką Arek Kłusowski o singlu "Lumpeks", promującym album o tym samym tytule. 
rozwiń zwiń