The Small Town Kids. Mały duet o wielkich możliwościach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:00
- Śpiewamy, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być. Jesteśmy młodzi, dopiero zaczynamy i nie wstydzimy się tego - mówią członkowie duetu The Small Town Kids o swoim pierwszym krążku "Miasta duże i małe".
The Small Town Kids
The Small Town KidsFoto: Piotr Kocanowski

Od Metalliki do Asfaltu

Filipa Wojtala i Michała Świdra poznali się w liceum w Policach, gdzie w ciągu dnia mniej lub bardziej pilnie uczyli się, a po lekcjach grywali razem Metallicę i Imagine Dragons. - Mieliśmy garażowy band coverowy. Ale w pewnym momencie odłączyliśmy się od kolegów i postanowiliśmy poszukać dla siebie innego brzmienia - wspominają Filip Wojtal i Michał Świder. - "Miasta duże i małe" to wynik tych poszukiwań i dość drastyczna zmiana muzycznego kierunku.

Posłuchaj
09:09 [CZWORKA] Muzyczny Lunch 23 listopad 2020 small town kids.mp3 The Small Town Kids - bardzo zdolni i młodzi debiutanci (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Muzyka, która nie mieści się w jednej szufladzie

Na debiutanckiej płycie The Small Town Kids odważnie mieszają gatunki i instrumentarium - raz ukulele i r’n’b, potem nostalgię z trapem. - Trudno nam jednoznacznie zdefiniować ten styl, choć na stronie naszej wytwórni (Asfalt Records) widniejemy w dziale "hip-hop i r'n'b - mówią goście Czwórki. - Wydaje nam się jednak, że w dzisiejszych czasach nie można "robić" jednego gatunku. Granice są płynne, brzmienia wylewają się z szuflad. 

Posłuchaj także:

Jak minął lot?

W podróży między wątkami o dojrzewaniu i poszukiwaniu podmiotowi lirycznemu debiutanckiej płyty duetu pomaga samolot. - To motyw, który przewija się przez cały album. Na początku, w "Jak Najdalej" wsiadam i zapinam pasy. W "Trybie Samolotowym" wyłączam się ze świata, zrywam wszystkie połączenia i jestem nieosiągalny. Mam czas na przemyślenie tego, co robię, gdzie jestem i dokąd dążę. W ostatnim utworze, "Przeskok" pytasz mnie, jak mi minął lot. W zasadzie, to często sam sobie zadaję to pytanie - dodaje Filip Wojtal, który kompleksowo odpowiada za warstwę wokalną, tekstową i producencką płyty "Miasta duże i małe".

The Small Town Kids - Jutro - feat. Patryk Dżaman / AsfaltRecords

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Filip Wojtal i Michał Świder (The Small Twon Kids)

Data emisji: 23.11.2020

Godzina emisji: 13.05

mat. prasowe/kul

Czytaj także

Molesta. "Najważniejsze zjawisko posttransformacyjnej Polski"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 12:00
- Historia Molesty to przypowieść o Polakach. Na przykładzie tych chłopaków obserwujemy przemiany, jakie zaszły w naszym społeczeństwie w latach 90. - mówi Bartosz Paduch, reżyser filmu "Skandal. Ewenement Molesty". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vito Bambino: nie maskuję wad, nie wstydzę się słabości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 16:30
- "Poczekalnia" to opowieść o chłopaku, który przyznaje się do tego, że jest, jaki jest i nie ma z tym problemu - opowiada Mariusz Dopieralski, który jako Vito Bambino właśnie zadebiutował solowym krążkiem.
rozwiń zwiń