WROsound już niebawem. "Jesteśmy podekscytowani"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 20:34
- Mamy bardzo dużo roboty, ale przygotowania idą pełną parą. Jesteśmy bardzo podekscytowani - zapewniała Daria Kubasiewicz, odpowiedzialna za współorganizację festiwalu.
Scena WROsound
Scena WROsoundFoto: BTW Photographers/WROsound Festival/mat. prasowe

Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek, który swój pierwszy album "Polska Floryda" sprzedał jeszcze przed premierą, zespół Nanga, duet Rysy, który na wokalu wspierać będą Justyna Święs i Michał Anioł, oraz Janus Rasmussen z duetu Kiasmos, tym razem w odsłonie Live - to gwiazdy tegorocznego festiwalu WROsound. Na scenie pojawią się także m.in. Niemoc - wraz z nimi wystąpią Misia Furtak oraz Kacha Kowalczyk z duetu Coals, a także Zdechły Osa. Wrocławianin zagra w rodzinnym mieście rok po wydaniu debiutanckiej płyty, nominowanej do Fryderyka 2022 w kategorii "Album roku hip-hop". - Pierwszego dnia gramy "okołorapowo", drugiego dnia będą dźwięki bardziej elektroniczne - zapowiadała w rozmowie z Czwórką Daria Kubasiewicz. 

W założeniu WROsound miał być festiwalem promującym wrocławskie brzmienia i taki był też line-up jego pierwszych odsłon. Tym razem także pojawi się scena "Tak Brzmi Wrocław", na której wystąpią wyłącznie lokalni artyści. - Będą to muzycy, którzy żyją i tworzą w tym mieście - mówiła Daria Kubasiewicz. Pierwszego dnia zagrają Ślina, czyli kwartet, grający muzykę improwizowaną, ambientową, a także duet producencki Kowalczyk x Serca, i na koniec Kroki, a drugiego dnia Antonina, trio Lushy i zespół Bluszcz, czyli duet poruszający się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej

WROsound odbywa się pod patronatem Czwórki, a wydarzenie będziemy relacjonować na naszej antenie. W piątek (15.07) zapraszamy do audycji "Covery Samplery" (po godz. 22.00), a w sobotę (16.07) do programu "Prywatka" (po godz. 20.05). Festiwal podsumujemy w poniedziałkowym wydaniu audycji "Pierwsze słyszę" - porozmawiamy z uczestnikami i organizatorami wydarzenia, a także "Muzyczny Lunch" - zaprosimy na wywiady z artystami. 

Posłuchaj
03:43 _PR4_AAC 2022_07_12-13-23-17.mp3 WROsound 2022 - o wydarzeniu opowiada Daria Kubasiewicz (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

WROsound. 2022: pierwsze ogøoszenia WROsound. 2022: pierwsze ogøoszenia

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound odbędzie się w dniach 15-16 lipca, a wstęp na wydarzenia w ramach sceny Tak Brzmi Wrocław, która została ulokowana w podwórku Impartu, jest bezpłatny.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Kuba Piątkowski

Gość: Daria Kubasiewicz

Data emisji: 12.07.2022

Godzina emisji: 13.45

kd

Czytaj także

Drum Basstion pośród średniowiecznych murów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 16:28
Drum Basstion to wyjątkowa, kameralna impreza, która w tym roku odbędzie się na zamku w Ząbkowicach Śląskich. Za jej organizacją stoi drużyna, a Czwórka jest patronem wydarzenia. 
rozwiń zwiń