Polskie Radio
Section05
Kuba Piątkowski

"Powiadacze". Wystawa-interwencja w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Co łączy sztukę współczesną z obiektami średniowiecznymi? Wystawa "Powiadacze. Dialog między sztuką współczesną a średniowieczną" w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W Galerii Sztuki Średniowiecznej prezentowane są "zanurzone w teraźniejszości" prace artystek i artystów, które wchodzą w dialog ze sztuką średniowieczną i sakralną.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA SZTUKA Muzeum Narodowe w Poznaniu wystawa Kasia Dydo Kuba Piątkowski

"Jamajskie serce we Wrocławiu". Jak się bawiono na One Love Music Festival 2023?

Gorące nazwiska przyciągnęły do Wrocławia fanów różnorodnych brzmień. Za nami 19. edycja One Love Music Festival, który odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia pod patronatem Czwórki. Wśród wykonawców pojawili się Gentelman, 5'nizza, Natalia Przybysz, Rubens, Pęczak i Paprodziad oraz Mrozu. - Naprawdę Mrozu wymiatał totalnie. Cały festiwal profesjonalnie przygotowany. Tu nie ma lipy - mówili uczestnicy wydarzenia. - Zaskakująca jest ilość ludzi i to jest super, bo czuć bardzo fajną energię. Naprawdę warto było przyjść.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka One Love Music Festival Rubens Natalia Przybysz mrozu grubson MUZYKA Paprodziad Kuba Piątkowski Kasia Dydo Katarzyna Dydo

Kino patriotyczne. Najlepsze filmy na Święto Niepodległości

Trudno jednoznacznie zdefiniować, czym jest kino patriotyczne. Niemniej jednak filmowcy chętnie przywołują te wątki w swoich filmach. - Gdy myślimy o patriotyzmie w polskim kinie, to zazwyczaj w głowie wyskakuje nam szufladka z napisem "martyrologia, cierpienie i poświęcenie". Tymczasem są produkcje, które stoją w kontrze do tego modelu - mówi krytyk filmowy Łukasz Muszyński.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA FILM kino Łukasz Muszyński Kuba Piątkowski