NOSTALG1A: nie chciałam być wokalistką tła

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 18:00
- Utworem "Szum" debiutuję jako NOSTALG1A. Nie jest to gościnny występ u kogoś, tylko mój autorski numer, do którego to ja zaprosiłam CatchUp'a - śmieje się Kinga Pędzińska. - Cieszę się, że wreszcie robię coś na własne konto.
NOSTALG1A - nowa twarz na polskiej scenie muzycznej.
NOSTALG1A - nowa twarz na polskiej scenie muzycznej.Foto: Czwórka/Martyna Matwiejuk

Teraz ja

Wokalistka ma już na swoim koncie współpracę z polskimi i zagranicznymi artystami. Pojawiła się na debiutanckim albumie Smolastego w utworze "Diamenty" oraz na płycie "Pełnia" w utworze "Neony", nagrywała z EDM-owym duetem Diviners, niemieckim, synthwave'owym producentem Synthatigerem czy cenionym, multiplatynowym producentem hip-hopowym Sher7ockiem (znanym między innymi ze współpracy z Quebonafide, Paluchem czy KęKę). Ale to właśnie "Szum", wyprodukowany przez Faded Dollars, rozpoczyna jej solową karierę. - W pewnym momencie dotarło do mnie, że muszę podjąć jakąś decyzję, jeśli nie chcę być tylko wokalistką w tle. Miałam swoje utwory, więc postanowiłam pokazać je innym - opowiada gość Czwórki. - Nie czekałam, aż ktoś lub coś mnie do tego zmotywuje, zaczęłam po prostu robić to, co miałam do zrobienia. 

"Szum" z CatchUp'em

Pierwszy autorski utwór NOSTALG1I rozpoczyna serię singli przygotowanych wspólnie z artystami szeroko pojętej sceny urbanowej. - Nie wiedziałam, z kim będę nagrywać debiutancki numer, właściwie aż do momentu, w którym powstał "Szum". Wtedy zdałam sobie sprawę, że CatchUp idealnie tu pasuje - przyznaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Wysłałam mu utwór, on odesłał tzw. prewkę, potem spotkaliśmy się w studiu. Nagraliśmy finalne wokale i bardzo fajnie spędziliśmy ten czas.

NOSTALG1A feat. CatchUp - Szum (Official Video) | Nostalg1aVEVO

Posłuchaj też:

Życie w trybie on/off

Znakiem rozpoznawczym artystki jest połączenie najnowszych muzycznych trendów sceny urban z charakterystycznym, delikatnym wokalem i bogatymi w emocje tekstami. - Nawiązując do tego, o czym śpiewam w "Szumie", w muzyce działam w trybie "on", w życiu preferuję ostatnio "off". Jesteśmy tak przebodźcowani, że to chyba najlepsze rozwiązanie, żeby zachować wewnętrzny spokój i swobodny przepływ myśli - podsumowuje NOSTALG1A.


NOSTALG1A wciska przycisk "on" i melduje się na scenie z debiutanckim kawałkiem "Szum". NOSTALG1A wciska przycisk "on" i melduje się na scenie z debiutanckim kawałkiem "Szum".
Posłuchaj
09:05 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - nostalgia 12.12.2022.mp3 NOSTALG1A - kim jest Kinga Pędzińska? (Muzyczny lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Kinga Pędzińska (NOSTALG1A)

Data emisji: 12.12.2022

Godzina emisji: 13.15

kul/kor

Czytaj także

Muzaman: muzykę robię całym sobą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 12:00
- Głos jest najpiękniejszym instrumentem, nic nie kosztuje i wszędzie mogę go zabrać. A beatbox pozwolił mi znacznie lepiej zrozumieć muzykę - mówi Muzaman, czyli Przemek Fryc, autor płyty "Sztuki Audiowizualne".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Idziemy po swoje". Córy zagrały w Czwórce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022 18:00
Katarzyna Tontor i Natalia Hoffmann-Pawlak jako Córy zadebiutowały w audycji Damiana Sikorskiego. Teraz wróciły do Czwórki i zagrały materiał z debiutanckiej płyty "Idziemy po swoje". 
rozwiń zwiń