Muzaman: muzykę robię całym sobą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 12:00
- Głos jest najpiękniejszym instrumentem, nic nie kosztuje i wszędzie mogę go zabrać. A beatbox pozwolił mi znacznie lepiej zrozumieć muzykę - mówi Muzaman, czyli Przemek Fryc, autor płyty "Sztuki Audiowizualne".
Będzie Głośno - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią
"Będzie Głośno!" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórniąFoto: shutterstock/hurricanehank

Beatbox z syntezatorami

Najpierw były bitwy beatboxowe i tytuł mistrza Polski, teraz przyszła pora na pierwszy "pełnoprawny" album. "Sztuki Audiowizualne" składają się z sześciu tracków, w których beatbox miesza się z syntezatorowym brzmieniem w klimatach lekkiego drum and bassu oraz alt-popu. - Wszystkie aranże zaczęły się od tego, że dość freestyle’owo kładłem akordy na piano. Te melodie były we mnie, musiałem je tylko przełożyć na klawisze - opowiada Muzaman. - Potem dorzuciłem synthy i bas, i nagle okazało się, że mam całą epkę. 

Wrona w "Sleepwalkerze"

Na krążku nie brakuje gości, a jednym z nich jest Wrona - laureatka piątej odsłony konkursu "Wydaj płytę »Będzie Głośno!«". - Weronikę kojarzyłem ze znajomości z raperką Guovą, z którą kiedyś współpracowałem. Nie znaliśmy się osobiście, ale pomógł nam Tik-Tok - wspomina rozmówca Damiana Sikorskiego. - Zrobiliśmy numer "Sleepwalker", ale niekoniecznie w kontekście mojej płyty. Weronika zaśpiewała i nagrała gitary. Pięknie wypełniła sobą tę kompozycję i bardzo mnie tym zaskoczyła.  

"Jestem człowiekiem sceny"

Debiutancka płyta to podróż przez emocje, które towarzyszyły twórcy w trakcie trwania ciężkiego lockdownu w Polsce. - Jestem człowiekiem sceny, a pandemia uświadomiła mi, że mogę już na nią nie wrócić - mówi gość Czwórki. Natomiast tytuł krążka odnosi się do tego, że Muzaman widzi ogromne połączenie pomiędzy warstwą audio i wideo, zwłaszcza w jego głównej specjalizacji, czyli beatboxie, dlatego każdy utwór z epki będzie miał własną warstwę wizualną.

Źr. YouTube/Muzaman - Mixed feelings

Jak brzmi "organic electronic"?

Muzaman przyznaje, że słucha dużo muzyki elektronicznej, ale najbardziej interesują go drum'n'bass, techno, dubstep, trap oraz house, który jest jego główną inspiracją. Swój styl muzyczny określa jako "organic electronic", dlatego że beatbox w jego utworach jest połączony z elektronicznym brzmieniem, co daje nietuzinkową mieszankę.

Posłuchaj
14:25 CZWÓRKA Bedzie glosno - muzaman 01.04.2022.mp3 "Sztuki audiowizualne" według Muzamana (Będzie głośno!/Czwórka)
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Muzaman (@muzaman.niceguy)

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Przemek Fryc (Muzaman)

Data emisji: 01.04.2022

Godzina emisji: 19.13

kul


Czytaj także

Ars Latrans Orchestra - krakowski All Stars Band

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 14:30
Bass Astral, runforrest, Odet, Gypsy and the Acid Queen oraz Clock Machine/kidei zasilili tegoroczną odsłonę projektu Ars Latrans i wzięli na warsztat emocje rodzące się w obliczu miłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Psy miłości" od Much, czyli romansowe narracje Michała Wiraszki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 18:00
- Wróciliśmy po siedmiu latach przerwy. To był powrót wymarzony i wyczekany. Ale też pełen niepokoju, czy nasza nowa płyta - "Szaroróżowe" - sobie poradzi. Czy trafi do ludzi - opowiada Michał Wiraszko z zespołu Muchy.
rozwiń zwiń