Głębokie Pasmo i koncert VVaxplay. Co będzie się działo?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 10:48
- Jest to pierwszy koncert, który organizujemy jako Głębokie Pasmo - mówi Hadrian z kolektywu Głębokie Pasmo. - To będzie wieczór pełen dobrych brzmień, a występ VVaxplay poprzedzi imprezę taneczną. Zapraszamy do warszawskich Elementów.
Adrian Hadrian i prowadzący audycję Kacper Ponichtera
Adrian Hadrian i prowadzący audycję Kacper PonichteraFoto: Czwórka/Adam Świetlcki
  • Kolektyw Głębokie Pasmo powstał w 2011 roku, jako grupa kumpli, którzy chcieli zrobić coś fajnego w polskich klubach.
  • Jego twórcom przyświecają proste wytyczne: zero kompromisów, jakość i balanga.
  • Obecnie kolektyw tworzą Hadrian, czyli Adrian Jagieliński i Łukasz Mitura.
  • Głębokie Pasmo ma na swoim koncie organizację wielu udanych wydarzeń klubowych.
  • 9 września w warszawskich Elementach, w ramach swoich działań, organizują pierwszy koncert.
  • Na scenie wystąpi zespół VVaxplay, który tworzą Ania Zhdanovaj i Stas Murashka z Białorusi.

Hadrian od wielu lat skutecznie promuje muzykę elektroniczną nie tylko jako promotor, organizator wydarzeń elektronicznych, ale także jako DJ oraz prezenter radiowy. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w Londynie prawie 20 lat temu.


Głębokie Pasmo - początki

- Gdy miałem 18 lat, wyjechałem na wakacyjne saksy i kupiłem pierwsze płyty winylowe. Od tamtej pory ucząc się grać, jeżdżąc po Polsce wzdłuż i wszerz, staram się nagrywać cieplutkie, fajne kawałki, które napędzają ludzi do miłego spędzania wolnego czasu - opowiada gość Czwórki. - Głębokie pasmo powstało jedenaście lat temu. Był to moment, kiedy Essence, czyli Artur Szatkowski, przeprowadził się z Trójmiasta do Warszawy. W tamtym czasie rozpadł się mój poprzedni kolektyw Berlin House. Wspólnie więc postanowiliśmy zrobić coś, czego na stołecznej scenie jeszcze nie było, czyli podziałać z głębokimi brzmieniami.

Na przestrzeni kilku lat w ramach Głębokiego Pasma zorganizowano mnóstwo wydarzeń klubowych. Po latach drogi duetu się rozeszły. - Artur skręcił bardziej w stronę techno i poświęcił się tym brzmieniom. Teraz jest członkiem kolektywu Miazmat - tłumaczy rozmówca Kacpra Ponichtery. - Obecnie Głębokie Pasmo tworzę ja i Łukasz Mitura, któremu bliskie jest disco. On pociągnął nasz kolektyw bardziej w tym kierunku.


VVaxplay - kiedy zagrają koncert?

Po latach imprez DJ-skich kolektyw postanowił poszerzyć swoje portfolio o robienia koncertów na żywo. W najbliższych planach, pod egidą Głębokiego Pasma, odbędzie się koncert. W piątek 9 września 2023 roku w Elementach pojawi się VVaxplay.

- Jest to pierwszy koncert, który organizujemy jako Głębokie Pasmo. Zapraszamy na występ białoruskiego zespołu VVaxplay: Ani Zhdanovej i Stasa Murashka. Ana  jest piosenkarką i autorką tekstów, nominowaną za płytę „Appetizer” do nagrody Experty.by za najlepszy album białoruskiej muzyki elektronicznej w 2017 roku. W swojej twórczości sięga do wspomnień z dzieciństwa i charakteru lo-fi – opowiada gość Czwórki.- Stas Murashka. jest gitarzystą basowym, członkiem znanych na Białorusi zespołów jak The Toobes (grającego mieszankę rock'n'rolla, hard rocka i punka) oraz Soyuz (inspirującego się tropicalią). Z połączenia ich sił powstał VVaxplay. Koncert odbędzie się w warszawskim lokalu Elementy w Pałacu Czapskich.


Posłuchaj
23:04 Czwórka/Muzyczny lunch - Hadrian_PR4_AAC 2023_09_05-13-09-35.mp3 Hadrian o działalności kolektywu Głębokiego Pasma i polskiej scenie klubowej (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

W audycji wiele miejsca także poświęcono brzmieniom balearic disco oraz scenie klubowej.***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Kacper Ponichtera

Gość: Adrian Hadrian (DJ i promotor muzyczny)

Data emisji: 05.09.2023

Godzina emisji: 13.15

aw

Czytaj także

"Z nieba leje się złoto". Funkasanki zapowiadają płytę "Golden Hour"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 15:40
Nie trzymają się gatunkowych ram i wymykają wszelkim definicjom. Najlepiej czują się w elektronicznych przestrzeniach i tak też brzmią najnowsze numery duetu Funkasanki. - Chcemy, żeby album "Golden Hour" był dla słuchaczy jak ostatni promień słońca - opowiadają członkowie duetu Funkasanki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bye bye". Natalia Nykiel wita się ze słuchaczami nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2023 19:50
W ubiegłym roku Natalia Nykiel wydała płytę "Regnum" i znów wyruszyła w świat. Tym razem jednak, nie po to, by go odkrywać, tylko żeby nagrywać nowe piosenki. 
rozwiń zwiń