Święty Bass z Rosalie. na nowym singlu "Replay"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 10:50
Światło dzienne ujrzał nowy kawałek duetu Święty Bass. W "Replay" gościnnie zaśpiewała Rosalie. - Można powiedzieć, że ten numer jest mega lekką odsłoną Świętego Bassu - mówią muzycy w Czwórce.
Święty Bass (Phunkill i Miły ATZ)
Święty Bass (Phunk'ill i Miły ATZ)Foto: Sony Music Entertainment Poland/mat. prasowe
  • Święty Bass to projekt, który tworzą Miły ATZ i Phunk'ill. 
  • Niedawno w sieci pojawił się ich nowy singiel "Replay". 
  • Do współpracy przy kawałku muzycy zaprosili brytyjskiego producenta MoreNight'a i Rosalie.

Na pożegnanie lata Święty Bass, czyli Miły ATZ i Phunk'ill mają coś dla słuchaczy. Do sieci trafił przesiąknięty wakacyjnym klimatem numer "Replay". - Można powiedzieć, że ten numer jest mega lekką odsłoną Świętego Bassu - mówią muzycy.


Święty Bass i "Replay" - kogo muzycy zaprosili do współpracy? 

W najnowszym kawałku producencko udzielił się MoreNight - brytyjski producent, który współpracował z takimi tuzami wyspiarskiego brzmienia, jak Frisco czy Manga Saint Hilare. - W zasadzie numer powstał przez internet, ale była też okazja z nim siedzieć w studio. Ten kawałek w pierwotnej wersji powstał prawie półtora roku temu, ale cały czas coś nam nie pasowało - opowiadają goście Czwórki. - To też jest jakby odzwierciedlenie procesu twórczego nad tym utworem. Cały czas coś chcieliśmy poprawiać, zmieniać też formę i wydźwięk. MoreNight dostał sesję i dołożył coś od siebie. Z grubsza bas i perkusyjne elementy są jego.

Święty Bass otwarty jest na różnego rodzaju kolaboracje, na  najnowszym singlu można usłyszeć także Rosalie. - Pracując nad tym kawałkiem, finalnie stwierdziliśmy, że dobrze było tam posadzić wokal i pomyśleliśmy o Rosalie., bo jej wokal jest absolutnie idealnym wokalem do tego typu muzyki - mówią rozmówcy Berta. - To była raczej szybka akcja, z uwagi na to, że znamy się z Rosalie. osobiście jeszcze z poznańskich czasów. 

 

ŚWIĘTY BASS feat. Rosalie. , Morenight - REPLAY / YouTube: ŚWIĘTY BASS


Kiedy pojawi się nowy album Świętego Bassu?

"Replay" to czwarty z kolei singiel, zapowiadający nadchodzącą EP-kę Świętego Bassu zatytułowaną "Backlog", na której artyści pokażą przekrój swojej zajawki na różne gatunki muzyki bassowej. Jednak data jej premiery jeszcze nie jest znana. - Fakt jest taki, że chcemy to zrobić jak najlepiej. Chcemy zaprosić fajnych gości i zważywszy na to, że Polska była gdzieś tam mimo wszystko daleko w tyle, jeśli chodzi o ten styl muzyczny, to musimy odrobić pracę domową - tłumaczą Miły ATZ i Phunk'ill. - Biorąc pod uwagę to, że cały czas pojawiają się nowe opcje, ciężko nam to zamknąć. Jeszcze chwilka pewnie nam zejdzie, ale chcemy to zrobić jak najlepiej i chcemy, żeby jeszcze tam pojawił się ktoś z Wielkiej Brytanii.  


Posłuchaj
16:15 Czwórka/Muzyczny Lunch - Święty Bass wszystko 29.09 2023.mp3 Święty Bass: Miły ATZ i Phunk'ill o nowej EP-ce, planowanej płycie i scenie muzycznej (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

W najbliższym czasie Święty Bass zagra we Wrocławiu, gdzie 6 października pojawi się w klubie Transformator. Dodatkowo muzycy szykują coś specjalnego na swoje urodziny, które zaplanowane są w grudniu.


***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert "Bert" Borzym 

Goście: Miły ATZ i Phunk'ill (Święty Bass)

Data emisji: 28.09.2023

Godzina emisji: 13.19

aw/mat.pras.


Czytaj także

Klasyka, rock i muzyka elektroniczna. Jak gra Mytron?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 16:40
Mytron, czyli Jacek Janiszewski, ceni muzyczną różnorodność - jego brzmienie to nie tylko klimaty disco, ale także techno. - Mój tato był skrzypkiem w filharmonii, ja studiowałem muzykę i grałem rocka. Kiedy w domu mojej dziewczyny odkryłem syntezatory, potraktowałem to jako znak - opowiada didżej i producent. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Noc Rezydentów. Nowosad w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 15:24
W środowy wieczór w Czwórce gościem będzie będzie Nowosad, czyli Jakub Nowosadzki - twórca takich cyklów imprez jak Pryzmat, Castle Rave i Splot Słoneczny.
rozwiń zwiń