Nela Szadkowska: tworzę piosenki egzystencjalnego niepokoju

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 20:23
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Nela Szadkowska powraca z nową piosenką. "Czekam na Ciebie" to opowieść o tęsknocie za prawdziwą bliskością. - Tworzę piosenki egzystencjalnego niepokoju - mówi artystka.  
Nela Szadkowska - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka - w Czwórce opowiadała m.in. o nowym singlu Czekam na ciebie.
Nela Szadkowska - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka - w Czwórce opowiadała m.in. o nowym singlu "Czekam na ciebie". Foto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Nela Szadkowska śpiewa, pisze teksty i komponuje muzykę. 
  • Debiutowała w 2016 roku w projekcie IWasHomeAnyway. Tworzyła go razem z producentem Bartkiem Prosułem.
  • Współpracowała min. z Jordahem i Próżnią, a ostatnio z Piotrkiem Rajskim znanym jako Pepe.
  • Jak dotąd Nela Szadkowska wydała cztery solowe single. Piosenki trafią na debiutancką EP-kę artystki.  

P jak producent. Kim jest Pepe.?

Utwór "Czekam na ciebie" łączy w sobie neo soul i R&B ze świeżym spojrzeniem na elektronikę. W swoim czwartym singlu z nadchodzącej EP-ki wokalistka po raz kolejny łączy atmosferę niepewności i introwersji z pulsującymi bitami od Piotra Rajskiego aka Pepe. - Teraz już nie wyobrażam sobie, żeby projekt Nela mógł funkcjonować bez jego obecności. Na przestrzeni tych kilku lat dotarliśmy się, co więcej - udało nam się nawet spotkać osobiście, bo przez długi czas pracowaliśmy on-line - wspomina gość Czwórki. - Pepe. daje mi przestrzeń na moje niespieszne tempo, nie wywiera presji. Zdarzało mi się współpracować z producentami, którzy za bardzo ingerowali w strukturę moich kompozycji i zmieniali mój głos tak, że sama nie byłam w stanie go poznać. Piotr tego nie robi.  

"Czekam na ciebie" - piosenka z wiersza

Tekst piosenki "Czekam na ciebie" bazuje na wierszu Marty Knaś, który Nela rozwinęła na potrzeby utworu. - Martę też odkryłam w internecie. Obserwowałam jej konto na Instagramie, gdzie codziennie dzieliła się swoją poezją. Zapisywałam te wiersze, a jeden z nich postanowiłam rozwinąć do piosenkowej formy - opowiada artystka.

Posłuchaj
52:11 2023_10_05 13_03_25_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Nela Szadkowska o piosence "Czekam na ciepie" i debiutanckiej EP-ce (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Singlowi towarzyszy czarno-biały teledysk, w którym historia relacji opowiedziana jest przez dialog dłoni. Klip został stworzony przez Martynę Olszewską oraz Filipa Wałuszko – twórców teledysku do singla "Obieg".

Nela - Czekam na ciebie (Official Video) | Nela

"Tworzę muzykę we własnym tempie"

"Czekam na ciebie" to kolejny po "To nie my", "Obiegu" i "Od Jutra" utwór zapowiadający nadchodzącą EP-kę Neli – wokalistki, która ma na swoim koncie występy m.in. na 59. festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu na Scenie Alternatywnej, festiwalu Enea Spring Break, Warsaw Music Week, i którą magazyn KMAG wytypował ją jako jedną z artystek młodego pokolenia, które szczególnie warto obserwować. - Od premiery singla "To nie my" minął rok. Zdaję sobie sprawę, że to długa przerwa i że w dzisiejszych czasach robi się to inaczej. Liczy się ciągła obecność, podsycanie zainteresowania, aktywność w social mediach, virale - mówi Nela Szadkowska. - Ale wyznaję zasadę, że odzywam się wtedy, kiedy mam coś do powiedzenia. A ponieważ piszę teksty, które w dużej mierze dotyczą moich doświadczeń, potrzebuję czasu, żeby to wszystko "przetrawić". 

Sprawdź też:

Co znajdzie się na debiutanckiej EP-ce Neli Szadkowskiej?

Cztery solowe utwory Neli zapowiadają jej solową EP-kę. Artystka nie chce jednak składać deklaracji, kiedy odbędzie się premiera tego wydawnictwa. - Stanie się to w swoim czasie - śmieje się rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Planuje wydać EP-kę z ośmioma utworami. To znaczy, że słuchacze jak dotąd poznali dopiero połowę nowego materiału.  

Nela Szadkowska była gościem Uli Kaczyńskiej w audycji "Muzyczny Lunch". Nela Szadkowska była gościem Uli Kaczyńskiej w audycji "Muzyczny Lunch".

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Nela Szadkowska (wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka)

Data emisji: 05.10.2023

Godzina emisji: 13.10

kul

Czytaj także

Obnażanie lata. O piosenkach zespołu Nago

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 09:30
Nago jest jak nocna zimowa kąpiel w jacuzzi, głaskanie kraba na wakacjach albo powrót autokarem ze szkolnej wycieczki. Żywi ich plankton, łazanki i przyjaźń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święty Bass z Rosalie. na nowym singlu "Replay"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 10:50
Światło dzienne ujrzał nowy kawałek duetu Święty Bass. W "Replay" gościnnie zaśpiewała Rosalie. - Można powiedzieć, że ten numer jest mega lekką odsłoną Świętego Bassu - mówią muzycy w Czwórce.
rozwiń zwiń