Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
Bokun
BokunFoto: Maciek Pestka/mat. pras.
O Audycji

baasch 1200.jpg
Baasch: inaczej się śpiewa po polsku, inaczej buduje się frazy

- Tytuł tej płyty odnosi się zarówno do warstwy tekstowej, jak i wokalnej - opowiadał Bokun. - Muzycznie dałem się poznać jako producent, czerpiący z wielu źródeł, co owocowało eksperymentami, czasem - niestety - kosztem spójności materiału. Na "Piliadzie" zastosowałem kreację, która postępuje z każdym kolejnym numerem. Począwszy od funku, czyli moich pierwszych inspiracji, aż do brzmień ambientowych, które zaprzątają mi głowę dziś. 

Posłuchaj
02:35 2020_07_28-13-31-57_CZWÓRKA_Bokun.mp3 Bokun opowiada o swojej płycie "Piliada" (Muzyczny lunch/Czwórka)

Od strony lirycznej, jak tłumaczył Bokun, jego Piliada" jest trochę jak pamiętnik 27-latka zawieszonego między "codziennym życiem w biurze, a artystycznym niespełnieniem". - Nastolatka, a jednocześnie dorosłego człowieka. Tylko, że tym razem piszę już nie przebierając w słowach, jak miało to miejsce wcześniej. Ta płyta jest więc też pigułką na moją własną szczerość, a także poczucie odpowiedzialności za słowo.

"Piliada" Bokuna jest Płytą tygodnia Czwórki >>>

Jak tłumaczył, "Piliada" to krążek, który pozwoli słuchaczowi się zrelaksować, ale nie tylko. - Jest w sam raz na letnie wieczory. Mam nadzieję, że wielu ruszy do tańca - podkreślał Bokun.

Czytaj także:

Bokun zadebiutował w 2016 roku podziemnym albumem "Pjes Uliczny" na który z dużym entuzjazmem zareagowało środowisko hiphopowe. Debiutancki krążek doprowadził do współpracy z QueQuality (album "Paranoia"), udziału w 5 edycji Młodych Wilków Popkillera oraz występu na legendarnym festiwalu Hip-Hop Kemp. Najnowsze wydawnictwo artysty ukazuje się w barwach warszawskiej wytwórni Asfalt Records.

Źr. AsfaltRecords, Bokun "Zero"

POSŁUCHAJ TAKŻE Audycja "Muzyczny lunch", 28.07.2020 >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert Borzym

Gość: Bokun (Paweł Bokun)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 13.05

kd


Playlista
Tagi
Playlista