Cukier: celowo przerysowujemy rapgrę

Choć Cukier to doświadczeni muzycy, którzy na polskiej scenie - w różnych gatunkach muzycznych - funkcjonują od lat, ich rap jest nowatorski. - Robimy swoje, jeśli ktoś ma z tym problem, to to jest jego problem - mówią Amadeusz Krebs i Bartosz Caboń.
Amadeusz Krebs, Numer Raz i Bartosz Caboń
Amadeusz Krebs, Numer Raz i Bartosz Caboń Foto: Adam Świetlicki/Czwórka
O Audycji
Tytuł Cukier: celowo przerysowujemy rapgrę
Prowadzący Michał Witak
Opis

- Rap to bardzo pojemna forma muzyczna, a w tym projekcie chodzi nam głównie o treść. O to, by spakować jak najwięcej historii w jednym utworze - mówił Bartek Caboń. Zwłaszcza, że emocje w rapie są uniwersalne, niezależnie od grupy społecznej, z jakiej pochodzą twórcy.

Ich koncerty to show, w którym - zamiast dwóch muzyków - na scenie zobaczymy cały zespól. - "Na żywo gramy na żywo" - żartują goście Czwórki. - Czyli z żywymi instrumentami. Sam gram na perkusji, syntezatorach. Są gitarzyści, trębacz. To dużo żywych elementów, zamiast jednego DJ-a - mówił Amadeusz Krebs.

ZOBACZ TAKŻE Cukier w Czwórce. Opowieści zawarte w hip-hopie >>>

Tworząc Cukier muzycy nie wybierali "z premedytacją" kierunku swojej twórczości. - Nie rozmawialiśmy o tym, nie było długich dyskusji, a tak naprawdę sporo naszych numerów to wcale nie jest hip-hop - mówili. - Prawda jest taka, że obaj od dziecka słuchamy rapu, a nasze teksty powstają do muzyki, która wymusza pewną formę - mówili artyści.

W programie słuchaliśmy też nagrań duetu Cukier, m.in. premierowo wybrzmiał numer "Romanse", do którego inspiracją była fraza z tekstu Jacka Cygana do utworu "Jestem kobietą".

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Goście: Amadeusz Krebs (producent, kompozytor, perkusista) i Bartek Caboń (wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 22.04

kd/pj

Playlista
Tagi
Playlista
  • Cukier, - Łachmany (Edit)
  • P. Diddy, Lenny Kravitz, Pharrell & LoonP. Diddy, Lenny Kravitz, Pharrell & Loon, - Show Me Your Soul
  • Cukier, - Romanse
  • Cukier, - PRZYPAL
  • Cukier, - HERZ
  • Cukier, - LEC