Pamiętnik z emocjami. Dziarma o "Wifey MIXTAPE" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2024 11:50
- W kulturze hip-hopu siedzę od dzieciaka. Od czasów ławki na osiedlu, na której spotykałam się z moimi ziomkami - opowiada Dziarma. - Moja twórczość jest wielogatunkowa, a płyta "Wifey MIXTAPE" jest chyba najlepszym na to dowodem. 
Dziarma w Czwórce.
Dziarma w Czwórce.Foto: Adam Świetlicki/Czwórka
  • Dziarma to polska raperka i autorka tekstów, która wydała właśnie nową płytę.
  • "Wifey MIXTAPE" to najbardziej autorski projekt w jej dorobku.
  • Nagrałam pamiętnik moich emocji, które towarzyszyły mi ubiegłego lata - mówi artystka.  
  • Dziarma reprezentuje 2020 Label - wytwórnię, którą założyli m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M i Jedynak. 

Kim jest Dziarma?

Agata Dziarmagowska jako Dziarma zadebiutowała na scenie 10 lat temu. Po serii singli - w tym "Blisko mnie", który pokrył się złotem - w 2021 roku  wydała album "Dziarma". Pod koniec ubiegłego roku ukazał się nowy krążek artystki "Wifey MIXTAPE".

Cięty język, dopacowane flow i traumatyczny debiut

Dziarma od początku intrygowała. Wiedziała, że chce łączyć r'n'b z rapem i popem. Ale kiedy rozpoczynała karierę, w Polsce nie było na to przestrzeni. Jednych zachwycała odwagą, innych drażniła bezpośredniością i ciętym językiem. Z niczego nie zrezygnowała - a nawet więcej dopracowała flow i do perfekcji opanowała nawijki o relacjach damsko męskich.  

- Dziś mam 26 lat i jestem zrelaksowana. Nadal kocham śpiewać, choć ostatnio częściej rapuje, ale w przeciwieństwie do Agaty sprzed 10 lat mam dużo więcej pewności siebie  - mówi artystka. - Debiutowałam w telewizyjnym talent-show i z perspektywy oceniam to jako traumatyczne przeżycie. Przez chwilę wydawało mi się, że w ten sposób spełniam swoje marzenia, ale tak naprawdę to marzenie spełnia się dopiero teraz. Jestem w miejscu, w którym zawsze chciałam być. 

"Wifey MIXTAPE" - pamiętnik minionego lata

- "Wifey MIXTAPE" nie jest projektem konceptualnym, więc nie wpisuje się w definicję tradycyjnego albumu. - Mam wielu gości, połączyłam wiele gatunków i wiele wątków. W całość spiął to Miroff, producent albumu - opowiada raperka. - Numery, które trafiły na mixtape powstały w ciągu dwóch miesięcy wakacji. Pisałam je i nie rozkminiałam, czy są dobre, czy może jednak powinnam coś zmienić. To pamiętnik moich emocji, które towarzyszyły mi w tamtym momencie. 

Zobacz także:

Dziarma i Numer Raz w studiu Czwórki. Dziarma i Numer Raz w studiu Czwórki.

"Powinnyśmy nagrywać numery z raperami"

- Wychodzę z założenia, że jeśli chodzi o muzykę i hip-hop, to każdy ma prawo do wyrażania siebie tak jak chce. Kobiety też potrafią bardzo przedmiotowo wyrażać się o mężczyznach, ale zdaję sobie sprawę, że w tej branży dziewczynym zawsze będzie trudniej. Szczególnie w Polsce - mówi Dziarma. - W tej kulturze kobiety od zawsze traktowane były jako akcesorium w teledyskach i właśnie dlatego uważam, że powinnyśmy nagrywać numery z raperami, i wymieniać się wersami. Swoje "dream featy" zrobiłam na "Wifey MIXTAPE" - i z chłopakami, i z dziewczynami.

Posłuchaj
56:22 2024_03_05 22_03_45_PR4_Numer_Raz_na_fali.mp3 Oto jest Dziarma. Nie przegap jej nowej płyty "Wifey MIXTAPE" (Numer Raz na fali/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Gość: Dziarma

Data emisji: 05.03.2024

Godzina emisji: 22.05

kul