Matis i Sensi o płycie "astigmatis", twórczości i rapie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 16:50
- Dziesięć kawałków, pół godziny, ale zawarliśmy to co chcieliśmy. Bez zbędnych wypełniaczy - mówią Matis i Sensi o krążku "astigmatis", który niedawno miał premierę. - Płyta powstała bez kalkulacji, z radości tworzenia, która jest dla nas ważna.  
Matis i Sensi
Matis i SensiFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Znany ze składu Hurragun i Centrum Strona Matis, wydał solowy album "astigmatism". - Miał to być album producencki, ale finalnie nie jest. Płyta powstawała rok, jednak jakby wszystko razem zliczyć to realna nad nią praca zajęła mi miesiąc - mówi muzyk. - Część bitów ma swoje lata, czekały po prostu na właściwy moment. Początkowo chciałem, żeby na krążku pojawiły się same "instrumentale", ale z czasem projekt przerodził się w prawdziwy album.


Twórczość bez oczekiwań

Jednym z singli promujących krążęk jest "Lubię To", to jedyny kawałek na płycie, który w trakcie nagrywania został nieco zmieniony. - Do płyty podchodziłem z dystansem i robiłem ją z czysto zajawkowym klimatem. Nie miałem żadnych oczekiwań. Gdy się pojawiła, okazało się, że są tacy, którzy na nią czekali i cieszyli się, że ujrzała światło dzienne - opowiada Matis. - Nakład był nieduży i szybko się rozszedł.

Za produkcją płyty stanął Matis, a wspierał go kolega ze składu Hurragun - Sensi. - Płytę robiliśmy wspólnie, Sensi ją aranżował, miksował i masterował - opowiada raper. - Płyta powstała bez kalkulacji, która zabiera połowę radości tworzenia. A to jest przecież najważniejsze w twórczości - dodaje Sensi.

Zobacz także: 


Koncertowe lato

Tuż po premierze albumu odbył się w Częstochowie koncert na który wszystkie bilety zostały wyprzedane. - W planach mamy kolejne koncerty, na pewno ich apogeum przypadnie w lato - mówią goście audycji. - Szczegóły jeszcze ustalamy, ale zakładamy, że trochę będzie się działo.

W audycji muzycy mówili także o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki, pracy producenckiej oraz polskiej scenie rapu.


Posłuchaj
56:47 Czwórka/Numer Raz na faili Matis i Sensi - 18.04.2023.mp3 Matis i Sensi o płycie „astigmatis”, twórczości i rapie (Numer Raz na fali/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Goście: Matis i Sensi

Data emisji: 18.04.2023

Godzina emisji: 22.15

aw