Editors: tworzymy muzykę dla eskapistów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 16:10
"Black Gold" to nowy album grupy Editors. Album zawiera trzynaście wyselekcjonowanych utworów, które pochodzą z sześciu studyjnych krążków zespołu oraz trzy premierowe kompozycje. - Wydanie płyty "the best of" było dobrą okazją do refleksji. Jak na razie historia Editors ma dwa rozdziały, a "Black Gold" to linia narysowana na piasku - mówią członkowie zespołu.
Audio
  • Editors w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem (Off Control/Czwórka)
Editors i Mateusz Tomaszuk
Editors i Mateusz Tomaszuk Foto: Czwórka/Mateusz Malinowski

Muzycy opowiadają także, jak wygląda ich praca nad piosenkami. - Nie siedzimy w grupie, nie zastanawiamy się czy dodać więcej gitar, czy może klawiszy. To po prostu się dzieje - śmieje się Tom Smith. - Tworzymy muzykę dla eskapistów. I choć niektórzy twierdzą, że w naszych kompozycjach czai się mrok, to dla naszych słuchaczy te utwory niosą nadzieję - dodają Justin i Elliott.

Co wspólnego mają ich pierwsze miłości i pierwszy album? Kto w zespole nie lubi podróży w czasie? Jaki będzie nowy rozdział w historii grupy? O tym m.in. w nagraniu audycji.   

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Tom Smith, Justin Lockey, Elliott Williams (zespół Editors)

Data emisji: 24.11.2019

Godzina emisji: 22.05

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Franczak: album "Night-night" wyłonił się z ciemności

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 22:04
- W ostatnim okresie noc była w moim życiu obecna także w trakcie dnia. Ale to nie jest tak, że płyta "Night-night" jest tylko o tym - mówi Mateusz Franczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stach Bukowski: gotują się w nas emocje

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:04
Wychowywali się na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Tworzą z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii. W Czwórce zespół Stach Bukowski przedpremierowo prezentuje "Lwa". 
rozwiń zwiń