Joanna Longić: płyta "Tęskno" nauczyła mnie, co to jest frajda

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 11:50
Sprawdzone rozwiązania są bezpieczne, ale szybko ją nudzą. - Gromadzenie doświadczeń, nabywanie nowych umiejętności, to jest najważniejsze. Bo gwarantuje rozwój nie tylko zawodowy, ale też wewnętrzny - mówi Joanna Longić z Tęskno. 
Audio
  • Joanna Longić o płycie "Tęskno" (Off Control/Czwórka)
Joanna Longić z zespołu Tęskno
Joanna Longić z zespołu TęsknoFoto: Daria Meller/mat. prasowe

Posłuchaj
the fruitcakes 1200.jpg
The Fruitcakes: kiedy nagrywamy, chowamy swoje ego

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Właśnie w sieci ukazał się drugi album artystki "Tęskno". Premiera sklepowa CD oraz winyla odbędzie się 29 maja. - Ostatnie dwa miesiące to był dobry czas na naukę pokory i cierpliwości. Gdyby nie pandemia, w tej chwili byłabym po pierwszych koncertach promujących nowy materiał. Na razie wszystko przenieśliśmy na jesień. Ale tak naprawdę, to czas zweryfikuje, kiedy znów osobiście spotkam się ze słuchaczami - opowiada gość audycji.

Nowy album Tęskno powstał na warszawskiej Pradze, w salonie z wygodną kanapą, pod kocem. To właśnie tam artystka stworzyła przepełnione silnymi emocjami historie świata wewnętrznego, które trafiają wprost do serca słuchacza. Najnowszym singlem promującym to wydawnictwo jest "Frajda". - Największą frajdą przy pracy nad nowym albumem było komponowanie, aranżowanie i rozpisywanie nut na konkretne instrumenty - wspomina Longić. -  Dlatego postanowiłam nie zatrzymywać się po premierze, tylko dalej tworzyć. Z pisaniem piosenek jest jak ze sportem. Po dłuższej przerwie, zanim wrócisz do gry, musisz porządnie się rozgrzać. Nie chcę tracić na to czasu - tłumaczy.

Artystka zdradziła także, że ma już trzy nowe kompozycje - w tym jedną gotową. - Jest to moja aranżacja i tęskna interpretacja utworu "Zabierz mnie do morza", którą w oryginale wykonuje Adam Repucha. Liczę na to, że jeszcze przed wakacjami trafi on do sieci - zapowiada.   

W drugiej godzinie audycji przypomnieliśmy koncert Mateusza Franczaka, który odbył się w studiu Czwórki w roku 2017 >>>

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Gość: Joanna Longić (Tęskno)

Data emisji: 03.05.2020

Godzina emisji: 22.05

kul/kd

  


Czytaj także

Coals o lunatykowaniu i melancholijnym trapie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 16:00
- Granie koncertów jest fajniejsze niż tworzenie muzyki. Co prawda przygotowania do występów są stresujące, za to świadomość, że możemy na scenie realizować marzenia, rekompensuje nam wszystko - mówią członkowie duetu Coals. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stach Bukowski robi "Pif-paf". Posłuchaj przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 18:00
Kochają piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego, inspirują się klasyką, rapem i polskim bigbitem. W Czwórce Stach Bukowski zaprezentował swój najnowszy singiel "Pif-paf". 
rozwiń zwiń