Brodka o "Brut": to album o wielu smakach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 13:30
- Zależało mi, żeby płyta "Brut" była zbalansowanym daniem. Są tam momenty gorzkie, słodkie, kwaśne i pikantne. Mam nadzieję, że udało mi się wypełnić wszystkie kubki smakowe słuchaczy - mówi Monika Brodka. 
Monika Brodka
Monika BrodkaFoto: Marcin Kempski/PIAS Poland

Posłuchaj
21:05 CZWÓRKA Off Control - broda 30.05.2021.mp3 Brodka o albumie "Brut" (Off Control/Czwórka)

 

To jest eklektyczny album, więc trudno porównywać utwory "Sadness" i "Hey Man". Piosenki tworzą wspólną opowieść, ale są osobnymi bytami Brodka

"Brut" to piąty studyjny album artystki, który światową premierę miał 28 maja. Płytę promują utwory "Game Change" i "Hey Man". Teledyski do obu singli wyreżyserowała Brodka w duecie z Przemkiem Dzienisem. - Będąc w liceum i planując dalszą edukację, myślałam o tym, żeby zdawać na reżyserię, ale trochę stchórzyłam. Uznałam, że nie jestem na to gotowa. Ale studiowałam fotografię i to dało mi dobre przygotowanie do myślenia o obrazie - wspomina rozmówczyni Mateusza Tomaszuka. - Robiąc autorską muzykę, chyba najlepiej jestem w stanie oddać warstwę wizualną tego, co chodzi mi po głowie. Długo się przed tym wzbraniałam, ale z projektu na projekt jestem z siebie coraz bardziej zadowolona. 

Brodka - Hey Man (Official Video) / Brodka

Lubię utwór "Fruits", w którym za pomocą metafory sadzenia ziarna i dbania o roślinę, opowiadam o związku i byciu razem w dłuższym związku. To moje dojrzalsze spojrzenie na miłość Brodka

Na płycie znalazło się 11 kompozycji w całości zarejestrowanych we Flesh and Bone Studios w Londynie, a nad produkcją czuwał Oli Bayston z Boxed In, znany też m.in. ze współpracy z Kelly Lee Owens czy Loyle Carner. - Z Olim jesteśmy w podobnym wieku, więc mamy podobny muzyczny background. Lubimy brudne gitary i postpunkowe brzmienia - wyjaśnia Brodka. - Demówki, które zabrałam ze sobą do Londynu, brzmiały dość surowo. To też była dla niego wskazówka, w którym kierunku "Brut" ma podążać.  

"Brut". Jak brzmi nowy album Brodki?POSŁUCHAJ >>>

W kuchni słucham jazzu, który z jednej strony mnie wycisza i uspokaja, a z drugiej pobudza kulinarną kreatywność Brodka

Drugą pasją Moniki Brodki jest gotowanie. Jej kulinarne osiągnięcia oraz przepisy dostępne są na instagramowym profilu Moniamonci. - Jeśli chodzi o smak mojego dzieciństwa, do którego wracam chętnie i dziś, to są to frytki. Przygotowuję do nich własny sos: z majonezem, ketchupem, odrobiną chili i octu jabłkowego - przyznaje artystka. - Poza tym jestem fanką mącznych dań. Uwielbiam knedle ze śliwkami i knedle z jagodami. 

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Gość: Monika Brodka

Data emisji: 30.05.2021

Godzina emisji: 22.05

kul