Searching for calm: chcieliśmy być zapomniani

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 13:59
Ich muzyka powstała ze zderzenia jazzu, hardcore'u i rocka. - Tak różne gatunki muzyczne wciąż w nas tkwią - mówił w Czwórce Michał Maślak, gitarzysta i wokalista.
Audio
  • Michał Maślak o muzyce grupy Searching for calm i płycie "Right to be forgotten" (Rock Block/Czwórka)
Muzyka Searching for calm to mieszanina różnych stylów, także gitarowego rocka
Muzyka Searching for calm to mieszanina różnych stylów, także gitarowego rockaFoto: Glowimages/East News

Kilkanaście lat temu w Sosnowcu muzycy znający się z różnych projektów postawili na inicjatywę, która będzie łączyć gatunki, wędrować po stylistykach, mieszać rytmy i melodie. Dziś grupa ma na koncie dwie świetnie przyjęte płyty: debiutancką w 2002 roku (reedycja w 2006 roku), a "Celestial Greetings" w 2010, nakładem Mystic Prod. Niedawno światło dzienne ujrzał ich trzeci krążek, bardziej melodyjny od poprzednich, "Right to be forgotten". - Ten tytuł jest bardzo szeroki, każdy może go rozumieć po swojemu i chcieliśmy, by tak było - mówi Maślak.

Muzyk zdradził w Czwórce, jakie plany zawodowe ma Searching for calm i jaki wpływ na twórczość grupy ma jego współpraca z Fair Weather Friends.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Michał Maślak (wokalista i gitarzysta Searching for calm)

Data emisji: 15.07.2015

Godzina emisji: 22.00

kd/mg

Czytaj także

Oberschlesien: fanów zdobywamy koncertami, nie promocją

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 14:00
Po nagraniu pierwszej płyty byli "ciekawostką". Dziś grupa Oberschlesien jest prawdziwą instytucją, a jej muzycy w szkołach i przedszkolach uczą dzieci języka i kultury Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey w Filharmonii. "Oszczędnie i ze smakiem"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 11:00
8 lat temu Hey nagrał pierwszą płytę unplugged. - W Filharmonii Szczecińskiej podjęliśmy podobne wyzwanie, ale zrobiliśmy wszystko, żeby nie brzmieć "symfonicznie" – mówi gitarzysta Marcin Żabiełowicz.
rozwiń zwiń