Lion Shepherd: marzy nam się mainstream

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 14:20
Kamil Haidar wcześniej występował w zespole Maqama. - Zależało mi, żeby w muzyce nie skupiać się tylko i wyłącznie na rockowym brzmieniu. Dlatego postanowiłem założyć całkiem nowy zespół Lion Shepherd.
Audio
  • Lion Shepherd - zespół aspirujący do mainstreamu. Do kogo adresują swoją muzykę? (Rock Block/Czwórka)
Mateusz Owczarek i Kamil Haidar z zespołu Lion Shephard opowiadają o debiutanckiej płycie swojego zespołu i trasie koncertowej po Europie, na której zagrają z Riverside
Mateusz Owczarek i Kamil Haidar z zespołu Lion Shephard opowiadają o debiutanckiej płycie swojego zespołu i trasie koncertowej po Europie, na której zagrają z RiversideFoto: materiały prasowe

Zobacz także
ocean 1200.jpg
OCN: w zespole musi być siła

Grupa wydała właśnie debiutancki album "Hiraeth". Na krążku nie brakuje elementów etnicznych, można m. in. usłyszeć lutnię arabską. - Miałem już kiedyś przygodę z tym instrumentem, teraz postanowiłem do niego wrócić, ale droga do wirtuozerii jeszcze przede mną daleka - mówi gitarzysta Mateusz Owczarek.

Na krążku znaleźli się wyjątkowi goście - wśród nich wokalistka z Jemenu i muzycy z Persji. Kamil Haidar przyznaje też, że to jego najbardziej osobisty album i tłumaczy, dlaczego chciałby z tym materiałem wystąpić na koncercie w Syrii.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Kamila Haidara i Mateusza Owczarka (zespół Lion Shepherd)

Data emisji: 15.10.2015

Godzina emisji: 22.00

kul/kd

Czytaj także

Bring Me The Horizon: jesteśmy stworzeni, by grać na żywo

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 11:42
Niebawem światło dzienne ujrzy ich najnowszy, piąty już pełny krążek "That’s The Spirit". Metalcore’owo – rockowy skład zawitał do audycji Bartka Koziczyńskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

OCN: w zespole musi być siła

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 13:50
"Demon i karzeł" to drugi krążek w dorobku formacji OCN. - Po "Waterfall" coś się w zespole wypaliło, dlatego nowy materiał postanowiłem nagrać w nowym składzie - wspomina Maciej Wasio.
rozwiń zwiń