Jakubik, Deriglasoff i ich 40 przebojów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 11:10
Arkadiusz Jakubik wraz z Olafem Deriglasoffem nagrał właśnie krążek pt. tytułem "40 przebojów". Teraz zagości u Bartka Koziczyńskiego.
Arkadiusz Jakubik zagościł w Czwórce
Arkadiusz Jakubik zagościł w CzwórceFoto: Polskie Radio

Gościem audycji "Rock Block" bedzie Arkadiusz Jakubik, aktor znany z takich filmów jak "Drogówka", "Wesele", "Dom zły", "Jesteś bogiem" czy "Ziarno prawdy". Jakubik to jednak także charyzmatyczny wokalista i producent muzyczny, znany m.in. z zespołu Dr. Misio. Właśnie swe siły połączył z Olafem Deriglasoffem, który w ich duecie odpowiedzialny jest za instrumentalia. 

Krążek pod roboczym tytułem "40 przebojów" inspirowany jest poszukiwaniami takich twórców jak John Cage czy John Zorn. Jest także "oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Bez wątpienia ambitnym, skierowanym do wyrobionego słuchacza eksperymentem, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm" - piszą o projekcie artyści.

Czego jeszcze możemy się spodziewać na krążku? Na to pytanie Arkadiusz Jakubik odpowie w Czwórce.

***

Na Rock Block zapraszamy w środę (18.05) o godz. 22.00. Program poprowadzi Bartek Koziczyński.

kd

Czytaj także

Rita Pax: nasza siła polega na zaskakiwaniu się

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:50
- Grupę Rita Pax tworzą ludzie, którzy znają się od wieków. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy jak stare dobre małżeństwo. Wręcz przeciwnie, cały czas wzajemnie się inspirujemy - mówi Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Nosowska: trzeba umieć cieszyć się z małych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
Na nową płytę Hey "Błysk" trzeba było czekać aż cztery lata. Dostaliśmy 52 minuty muzyki w 11 utworach. - Założenie jest jedno: przekaz ma być pozytywny, a teksty ciepłe i szlachetne. Nie mogą prowokować słuchaczy do pójścia w ciemną, złą stronę, która szkodzi - mówiła Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń