Kazik i ProForma. Jak "zagospodarowali" tatę Kazika?

- Tytuł jest z przymrużeniem oka, za to zawartość całkowicie konkretna - mówi Kazik Staszewski, który razem z Kwartetem ProForma nagrał płytę "Tata Kazika kontra Hedora".
Kazik i Kwartet ProForma w Czwórce
Kazik i Kwartet ProForma w CzwórceFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Jak Kazik i ProForma udźwiękowili tatę Kazika?
Prowadzący Bartek Koziczyński
Opis

Historia tej współpracy sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego do wspólnego wykonania piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Tak powstał wydany w 2015 roku dwupłytowy album "Wiwisekcja". Teraz ukazała się najnowsza płyta Staszewskiego i Kwartetu ProForma "Tata Kazika kontra Hedora". - Pierwotnie album miał nazywać się "Syn Staszka", ale uznaliśmy, że będzie to mylące. Bo głównym bohaterem krążka są teksty mojego taty, a nie ja - wyjaśnia lider Kultu.

Tytuł płyty nawiązuje do utworu "12 groszy", natomiast utwory, które się na niej znalazły, powstały do tekstów poety Stanisława Staszewskiego. W jaki sposób spuścizna po tacie Kazika ujrzała  światło dzienne? Jaką rolę w tym procesie odegrał muzyk Kwartetu ProForma? Kto wybierał piosenki na krążek? Zapraszamy do wysłuchania audycji.  

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Goście: Kazik Staszewski (Kult) Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz (Kwartet ProForma)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 23.00

kul

Playlista
Tagi

Playlista