Alphadog. Inspiracje wymieszane w tyglu

Zespół Alphadog powraca z nową płytą. "Horyzonty" są całe wyśpiewane po polsku. Utwór otwierający album jest pozytywnym ładunkiem, który zachęca do słuchania dalej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Gallks
O Audycji

riverside 1200.jpg
Lunatic Soul z płytą "Through Shaded Woods". "Folk-rock prosto z lasu"

- Większość muzyki, cały ten album złożyliśmy w duecie z Adrianem - mówi Sergiusz Paszkiewicz, gitarzysta i założyciel zespołu. - Teksty tworzyłem raz z wokalistą. Pisanie po angielsku i tworzenie linii wokalnych daje pewną łatwość, tekst przychodzi szybciej. Myślę, że z polskim poradziliśmy sobie dobrze i ludzie złapią ten przekaz, zrozumieją o co chodzi zespołowi Alphadog - dodaje. 

Płyta "Horyzonty" jest bardzo osobista. Po pierwszym albumie, który Sergiusz zadedykował swemu nieżyjącemu od 40 lat ojcu, tu znajdziemy utwór o tacie gitarzysty. - "Tato" to piosenka o moim ojcu. Jest to bezpośrednia historia, która jest kontynuacją pierwszego albumu - przyznaje. Utwór "Tato" z horyzontów jest taką przenośnią, mówię w nim, że nie potrafię pływać, ale napisałem go w kontekście życia i tego, co dzieje się na przestrzeni lat, gdy dorastamy, wchodzimy w dorosłość - dodaje. 


Posłuchaj
57:35 2020_12_04 22_00_49_PR4_Rock_Block.mp3 O swoim drugim albumie "Horyzonty" opowiada zespół Alphadog (Rock Blok/Czwórka)

 

- Horyzonty to piosenka, na którą namawiał mnie Adrian, który powiedział że dużo smutku jest w tych tekstach i musimy zrobić coś pozytywnego - przyznaje gitarzysta. - "Horyzont" otwierający album, jest pozytywnym ładunkiem - dodaje. 

- Autorzy tekstów życiowo nie są melancholijni, ale gdy piszą coś w nich siedzi takiego, gdzieś głębiej - ocenia Adrian Kasprzak. - Po 3-4 tekstach, całość zaczęła wychodzić lekko dołująca. Postanowiliśmy coś zmienić, żeby ta płyta była bardziej uniwersalna, żeby nie powodowała depresji - dodaje.

Zespół działa w różnych miastach, ale widują się dość często, są nie tylko muzykami, ale i przyjaciółmi. - Zespół to przede wszystkim przyjaźń - podkreślają. - Ja bez tego w ogóle nie wyobrażam sobie grania, by pojechać na próbę mam do pokonania około 140 km - dodaje Sergiusz. - Moja przyjaźń z Adrianem to też życie. 

Alphadog - Tato (Official Video)/ALPHADOG

W aktualnym składzie zespół działa od 2015 roku, ten rok muzycy uznają też za rok założenia zespołu. Muzyków łączą muzyczne fascynacje. Sergiusz Paszkiewicz przyznaje się do bycia fanem Illusion, Kobranocki, Proletaryatu, Wilków, ale jego największą miłością jest muzyka zza oceanu. 


Zobacz także: 

Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession
"Jedną nogą" tak jak w życiu - debiutancki singiel Heli

Adrian Kasprzak zaznacza, że między nim, a Sergiuszem jest kilkanaście lat różnicy, co powoduje, że muzyczne sympatie czasem dryfują w różne rejony. - Razem to się fajnie miesza w tyglu - podkreśla. 


***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Alphadog (gitarzysta Sergiusz Paszkiewicz, basista Adrian Kasprzak)

Data emisji: 04.12.2020

Godzina emisji: 22.10

pj

Playlista
 • Evanescence, - Yeah Right
 • System Of A Down - Chop suey
 • Melted Bodies, - Club Anxious
 • Paul McCartney, - Find My Way
 • Alphadog, - Zaufaj mi
 • A Day To Remember, - Brick Wall
 • Yungblud, - Ice cream man
 • Sinplus, - Break The Rules
 • Greta Van Fleet, - Age of Machine
 • James Button Band, - Powderhorn Blues
 • Król i Igor Nikiforow , - Byłaś serca biciem