Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 13:01
"Lynchowski surrealizm jest mi bliski, dobrze się odnajduję w tym klimacie" - mówi Ms. Obsession w audycji "Będzie Głośno!". W wywiadzie artystka opowiada o kulisach powstawaniu teledysku i planach na przyszłość.
Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł pochodzi z Chełmna. Oprócz śpiewania zajmuje się pisaniem tekstów oraz produkcją muzyczną
Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł pochodzi z Chełmna. Oprócz śpiewania zajmuje się pisaniem tekstów oraz produkcją muzyczną Foto: mat. promocyjne

Ms. Obsession jest laureatką pierwszej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". W dniu wywiadu, 9 października, ukazał się teledysk do ostatniego już singla "Bramy snu" z wydanej trzy lata temu debiutanckiej płyty zatytułowanej "Manekin". 


Posłuchaj
11:17 _PR4_AAC miss_obsession_all_2020_10_09.mp3 Z Ms. Obsession rozmawiamy o premierze klipu "Bramy Snu" (Będzie Głośno/Czwórka)

- Mam bardzo osobisty stosunek do tej piosenki, jest mi ona bardzo bliska. Tak naprawdę powstała sześć lat temu i czekała na resztę materiału i na wydawnictwo. To nie jest typowa piosenka singlowa, nie jest to jakiś przebój, ale zawsze marzyłam, żeby powstał do niej teledysk - opowiada Ms. Obsession.  - I jak już się zdecydowałam, żeby zakończyć historię tej płyty, poszłam za głosem intuicji. Zwróciłam się do osoby, która odczyta ten utwór i ten poetycki przekaz ubierze w obraz. I tak się stało, myślę, że też dobrze, że wybrałam kobietę, bo ta piosenka ma bardzo żeńską energię.

Autorką zdjęć do teledysku jest Olga Czyżkiewicz, a klip "Bramy snu" można już oglądać na YouTube i profilu facebookowym Czwórki.

Źr. Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Ms. Obsession Bramy snu


 - Jestem zauroczona tym obrazkiem i ludźmi, z którymi pracowałam. Ze względu na koronawirusa nieco czekaliśmy na tę premierę - mówi artystka. - Przy teledysku pracowało ponad 20 osób i każdej z nich bardzo dziękuję. Szczególnie jednak chciałabym podziękować Szkole Cyrkowej w Julinku, na czele z p. Wojciechem Kowalczykiem, która udostępniła nam przestrzeń, akrobatów, szkoleniowców i po prostu nas ugościła.


shutterstock książka bestseller poezja maszyna do pisania nito 1200.jpg
Instapoezja. Jak "klikają się" wiersze w sieci?


Zobacz także: 

Jak mówi gość audycji, w planach jest kolejna płyta, do której powstało już kilka kawałków. Piosenki mają być utrzymane w dotychczasowym klimacie i będą spójne z debiutancką płytą, choć - jak zapewnia artystka - będą bardziej dojrzałe.

- "Manekin" był bardzo zróżnicowany, bo ja lubię słuchać różnego rodzaju muzyki i w trakcie tworzenia to przekłada się na różnorodność piosenek. Więc i tym razem tak będzie. Będę chciała wydawać utwory w "planszach", po trzy utwory w jednej "planszy", które będą między sobą bliskie stylistycznie - zdradza Ms. Obsession.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Ms. Obsession (Aleksandra Warchoł)

Data emisji: 09.10.2020

Godzina emisji: 19.37

aw

Czytaj także

"Sense of Space" wraca z "Polotem"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:17
- Jestem fanem pewnego typu połączeń, gdy dwa oddzielne dzieła sztuki w pewnym stopniu się zazębiają - mówi Konrad Nikiel, basista Clock Machine, o singlu "Sence od Space", utworze promujący film "Polot". - To pokazuje, że jako ludzie, jako twórcy mamy uniwersalne przemyślenia - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 18:00
Natalia Kukluska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków, czułych tekściarek i Fryderyka Chopina. 
rozwiń zwiń