"Jedną nogą" tak jak w życiu - debiutancki singiel Heli

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 16:17
Zmysłowa muzyka z pogranicza indie-folku i folk-popu z klimatycznym banjo w tle - w programie Damiana Sikorskiego.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: TZIDO SUN/ Shutterstock

Na antenie audycji przedstawiliśmy debiutancki utwór Heleny Mireckiej, występującej pod pseudonimem Hela. Artystka, po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Podobnie jak w debiutanckim singlu "jedną nogą" jest w Londynie, gdzie studiuje "songwriting", a drugą - w Warszawie, skąd pochodzi i gdzie najchętniej tworzy swoją muzykę.

Posłuchaj

10:52 CZWORKA (mp3)_bedzie_glosno_1__caly_11 wrzesień 2020.mp3 O debiutanckim singlu rozmawiamy z Heleną Mirecką (Będzie głośno/Czwórka)

Źr. Hela - temat/Jedną nogą 

 - Jestem dumna z tej kompozycji. To taki fajny moment i trochę wyczekiwany. Po gitarę sięgnęłam w wieku 12 lat, ale dotychczas pisałam do szuflady. Potrzebowałam tego czasu, żeby nabrać pewności siebie - mówi artystka w rozmowie z Damianem Sikorskim. - Nie miałam odwagi, żeby nagrywać i potrzebowałam bodźca. Na studiach cały czas mamy kontakt ze środowiskiem, pracą na scenie i w studio. To właśnie studia w Londynie dodały mi odwagi, żeby spróbować sił i zadebiutować -tłumaczy Hela.

Zobacz także: 

W nagraniu pierwszego singla  towarzyszył artystce między innymi producent Mateusz Hulbój, a na gitarach Leszek Matecki. - To był prawdziwy zaszczyt. Mateusz wniósł dużo pięknych dźwięków i pomysłów do utworu, a Lesio to już prawdziwa legenda, dlatego cieszę się, że mogłam z nimi pracować - dodaje gość audycji.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Hela (Helena Mirecka)

Data emisji: 11.09.2020

Godzina emisji: 18.04

aw/kd