Arkadiusz Jakubik: z Deriglasoffem nagraliśmy płytę z jinglami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:50
- Krótkie, dziwne formy muzyczne chodziły za mną już od jakiegoś czasu – opowiada Arek Jakubik. - Chłopaki z Dr. Misio tego nie podchwycili, za to kiedy lepiej poznałem Olafa, wiedziałem, ze tylko z nim mogę to zrobić.
Audio
  • Historia muzyki według Arkadiusza Jakubika, czyli jego "40 piosenek" (Rock Block/Czwórka)
Arkadiusz Jakubik zagościł w Czwórce
Arkadiusz Jakubik zagościł w CzwórceFoto: Polskie Radio

Krążek zatytułowany "40 przebojów" zawiera 40 krótkich utworów, do których muzykę skomponował Olaf Deriglasoff, głos i muzyczną frazę użyczył Arkadiusz Jakubik, a teksty napisali Krzysztof Varga i Marcin Świetlicki. - Obserwujemy to, co dzieje się z muzyką i wychodzimy na przeciw stacjom radiowym, które czasami same skracają utwory na playliście - tłumaczą goście Czwórki. - Nasze numery to zwrotka, refren, 50 sekund i po sprawie.

Płyta ukaże się 9 czerwca, a teledysk do singla promującego to wydawnictwo wyreżyserował człowiek, który nie wyobraża sobie swoich filmów bez udziału Arkadiusza Jakubika. Posłuchaj audycji - dowiesz się także, jak przebojowe są nowe utwory duetu oraz co artystów połączyło poza pracą. 

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Arkadiusz Jakubik (aktor, lider zespołu Dr. Misio), Olaf Deriglasoff (muzyk, gitarzysta)

Data emisji: 18.05.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/mc


Czytaj także

Rita Pax: nasza siła polega na zaskakiwaniu się

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:50
- Grupę Rita Pax tworzą ludzie, którzy znają się od wieków. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy jak stare dobre małżeństwo. Wręcz przeciwnie, cały czas wzajemnie się inspirujemy - mówi Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: trzeba umieć cieszyć się z małych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
Na nową płytę Hey "Błysk" trzeba było czekać aż cztery lata. Dostaliśmy 52 minuty muzyki w 11 utworach. - Założenie jest jedno: przekaz ma być pozytywny, a teksty ciepłe i szlachetne. Nie mogą prowokować słuchaczy do pójścia w ciemną, złą stronę, która szkodzi - mówiła Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń