Miłka Raulin: marzenia są jak cele, realizuj je

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 12:38
- Marzenia to po prostu projekty, które są określone w czasie. By je skutecznie realizować trzeba rozpisać plan działania i pozytywnie myśleć. To ustawia nam mózg i pozwala zupełnie poważnie - kroczek po kroczku - osiągnąć cel - mówiła Miłka Raulin, organizator festiwalui "Siła marzeń". 
Miłka Raulin i Karina Terzoni
Miłka Raulin i Karina TerzoniFoto: Aleksandra Jasińska/Czwórka

Jak podkreślała, pierwszym uczuciem po tym, gdy osiągniemy metę długiego biegu, bądź staniemy na szczycie wielkiej góry z pewnością jest duma. - I poczucie, że przeszłam nieprawdopodobnie długą drogę, by znaleźć się w miejscu, w którym jestem - mówiła Miłka Raulin, organizator festiwalu "Siła marzeń". - To są te fanfary, ale potem pojawia się moment, w którym trzeba zejść. Jednak świętować można z wielu powodów. 

Czwarta odsłona wydarzenia wystartuje już 1 października w Warszawie i potrwa cały weekend. To będą dwa dni pełne spotkań z podróżnikami, o swoich dokonaniach opowiadać będzie także sama Miłka Raulin - trzecia i najmłodsza Polka, która przetrawersowała 600 km grenlandzkim lądolodem. - To nie była "bułka z masłem", tylko ogromna praca. Dodatkowo to także cały proces przygotowywania się, pakowania sań, podróży tam na miejsce i uzyskiwania wszelkich pozwoleń i przede wszystkim środków finansowych - wyliczała. - Poza przygotowaniem fizycznym i wytrzymałościowym do takich wyzwań, ważna jest też cała logistyka, przede wszystkim zdobywanie sponsorów, partnerów i rozliczanie kosztów - podkreślała.

Posłuchaj
18:52 2022_09_23 09_05_16_PR4_Rozbiegani raulin2.mp3 Miłka Raulin o festiwalu "Siłka marzeń" i o tym, jak zamieniać je w cele (Rozbiegani/Czwórka) 

Prelegenci festiwalu "Siła marzeń" zabiorą nas w podróż "Dookoła Świata", porwie nas też górska przygoda, bo cały drugi dzień przedsięwzięcia odbędzie się pod hasłem  "W Górach". Pojawią się m.in. autorzy vloga @busemprzezświat, którzy opowiedzą jak wygląda Turcja na dziko z dzieckiem, będą Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus, Zbigniew Szwoch opowie o kajakowaniu na wodach Północy, Jerzy Górski o Utraman Thriatlon Hawaii czy Artur Owczarski, który opowie o luizjańskim gumbo.

Miłka Raulin w studiu Czwórki/fot. A. Jasińska Miłka Raulin w studiu Czwórki/fot. A. Jasińska

- Mam wielką radochę obcowania z ludźmi, którzy mają dużo do powiedzenia i opowiedzenia. Mają dobrą energię, perspektywy i zawsze coś ekscytującego do zrobienia. Festiwal jest więc miejscem, gdzie można się będzie z nimi spotkać, porozmawiać, zapytać o szczegóły techniczne wypraw - wyliczała Miłka Raulin. - Dzięki takim przedsięwzięciom można samemu spełniać swoje marzenia. Wystarczy to zaplanować, a potem zacząć to robić - mówiła gość Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Materiał: Miłka Raulin (organizator, zdobyła Koronę Ziemi, trzecia i najmłodsza Polka z trawersem Grenlandii)

Data emisji: 23.09.2022

Godzina emisji: 09.15

kd

kul