Polskie Radio
Section05
bieganie

Mistrzostwa Biegam, bo lubię!

Trasa biegu położona jest wyjątkowo malowniczej okolicy. – Jest to bieg, który będzie prowadził między trzema jeziorami. Dwa z nich łączą miasto Wałcz, trzecie jest z boku i do niego dobiegniemy pierwszy raz. Jest też wiszący most na jeziorze Raduń. Można o nim długo opowiadać, ale najlepiej przyjechać i wciąć udział w tych zawodach albo chociaż samemu przebiec się tym mostem. Gwarantuję, że tego nie zapomnicie – mówi Paweł Januszewski, dyrektor 10. Wałeckiego Festiwalu Biegowego. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA bieganie

Bieg po emocje: biegowa impreza z charytatywnym podtekstem

Już od kilku lat biegają po coś i dla kogoś: za każdym razem w innym celu, ale zawsze dlatego, że chcą pomóc. Tym razem ich celem jest zwrócenie uwagi na problem udziału osób niepełnosprawnych w normalnym życiu, ale też zbiórka funduszy na specjalne mieszkanie dla Basi Turek: jeżdżącej na wózku trenerki, pedagoga i niezwykle pozytywnego człowieka.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie Krzysztof Łoniewski Trójka

Chęć pomocy nie zna wieku. Jerzy Skarżyński o 8. edycji Wings For Life

W niedzielę 9 maja o godz. 13.00 rozpoczęła się 8. edycja Wings For Life – ogólnoświatowego biegu ze szczytnym celem, którym są badania nad rdzeniem kręgowym. W  Polsce w tym roku pobiegło ponad 10 tys. osób. Jedną z nich był Skarżyński – legenda biegów długich, 15. zawodnik Mistrzostw Europy w 1986 roku oraz zwycięzca Maratonu Warszawskiego w 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA bieganie aktywność fizyczna Krzysztof Łoniewski

MŚ w sztafetach: Polacy w Chorzowie walczą o kwalifikację do igrzysk Tokio 2020

Na razie tylko dwie polskie sztafety - 4x400 m kobiet i mieszana ekipa 4x400 m - mają zapewniony występ w igrzyskach olimpijskich w Tokio. O kolejne przepustki - na 4x100 m kobiet i mężczyzn oraz 4x400 m mężczyzn - reprezentanci Polski będą walczyć w sobotę i niedzielę na Stadionie Śląskim w Chorzowie w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet.
Zobacz więcej na temat:  Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m Lekkoatletyka SPORT bieganie Chorzów igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio 2020