Polskie Radio
Section05
bieganie

Trening w hipoksji, czyli wysokie góry w… Warszawie

Hipoksja to medyczny termin, w skrócie oznaczający niedobór tlenu w organizmie. Brzmi niebezpiecznie, prawda? Okazuje się, że w kontrolowanych warunkach niedotlenienie może sprzyjać zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i dużo wymagającym od siebie amatorom, którzy dzięki tej specyficznej metodzie treningu mogą lepiej dotlenić swój organizm.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA śnieg bieganie Krzysztof Łoniewski Trójka Adam Kszczot

Imprezy biegowe w COVID-owych realiach

Pandemia i będące jej skutkiem ograniczenia spowodowały, że czas w kalendarzu imprez biegowych zatrzymał się i uparcie nie chce ruszyć z miejsca. Wiele tego typu wydarzeń zostało przeniesionych na luty i marzec. Wyjątkiem nie jest Zimowy Bieg Bieszczadzki, którego start został przesunięty z końcówki stycznia na 20 marca. O obecnej, dosyć słabej kondycji branży imprez biegowych opowiedział Mirosław Bieniecki, dyrektor Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego.
Zobacz więcej na temat:  bieganie zdrowie Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA Trójka

Koszulka Iron Mana pomoże w treningach

Monitorowanie na bieżąco wszystkich parametrów to bodaj najważniejszy klucz do sukcesu współczesnych sportowców. Bo nie wystarczy już tylko zmierzyć czas pokonania całego dystansu lub jednego okrążenia stadionu: trzeba także znać tętno, ciśnienie, wydajność płuc i wiele innych rzeczy. Obecnie mierzy się je za pomocą zegarków sportowych. Jednak polski wynalazek może sprawić, że staną się one niepotrzebne.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA SPORT bieganie wynalazek Paweł Turski Łukasz Ciechański Trójka

Z podszczecińskiej wsi na najwyższe podium

Paweł Januszewski jest jedynym w historii polskiej lekkoatletyki mistrzem Europy na dystansie 400 m przez płotki. Złoto zdobył w Budapeszcie w roku 1998, zaledwie rok po ciężkim wypadku samochodowym! Dzisiaj jest trenerem, dziennikarzem, znanym popularyzatorem sportu: współtwórcą i współprowadzącym trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie mistrzostwa europy Krzysztof Łoniewski Paweł Januszewski Trójka