Polskie Radio
Section05
bieganie

Imprezy biegowe w COVID-owych realiach

Pandemia i będące jej skutkiem ograniczenia spowodowały, że czas w kalendarzu imprez biegowych zatrzymał się i uparcie nie chce ruszyć z miejsca. Wiele tego typu wydarzeń zostało przeniesionych na luty i marzec. Wyjątkiem nie jest Zimowy Bieg Bieszczadzki, którego start został przesunięty z końcówki stycznia na 20 marca. O obecnej, dosyć słabej kondycji branży imprez biegowych opowiedział Mirosław Bieniecki, dyrektor Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego.
Zobacz więcej na temat:  bieganie zdrowie Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA Trójka

Koszulka Iron Mana pomoże w treningach

Monitorowanie na bieżąco wszystkich parametrów to bodaj najważniejszy klucz do sukcesu współczesnych sportowców. Bo nie wystarczy już tylko zmierzyć czas pokonania całego dystansu lub jednego okrążenia stadionu: trzeba także znać tętno, ciśnienie, wydajność płuc i wiele innych rzeczy. Obecnie mierzy się je za pomocą zegarków sportowych. Jednak polski wynalazek może sprawić, że staną się one niepotrzebne.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA SPORT bieganie wynalazek Paweł Turski Łukasz Ciechański Trójka

Z podszczecińskiej wsi na najwyższe podium

Paweł Januszewski jest jedynym w historii polskiej lekkoatletyki mistrzem Europy na dystansie 400 m przez płotki. Złoto zdobył w Budapeszcie w roku 1998, zaledwie rok po ciężkim wypadku samochodowym! Dzisiaj jest trenerem, dziennikarzem, znanym popularyzatorem sportu: współtwórcą i współprowadzącym trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie mistrzostwa europy Krzysztof Łoniewski Paweł Januszewski Trójka

Zielone Punkty Kontrolne. Bieganie na orientację

– Przez wiele tygodni staraliśmy się zachęcać Państwa do biegania czy też szybkiego spacerowania z mapą. W tej audycji pojawiały się też informacje, gdzie w weekendy można wystartować w zawodach na orientację. I takie informacje nadal można znaleźć, ponieważ sezon w orienteeringu trwa cały rok – podkreśla dziennikarz sportowy Igor Błachut.  
Zobacz więcej na temat:  bieganie Krzysztof Łoniewski Trójka Igor Błachut zawody