Nerd's Kitchen - dania z gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 16:49
Choć na co dzień łapią smoki, ścigają złoczyńców i walczą o dobro świata - nawet bohaterom gier komputerowych zdarza się gotować. Co pichcą?
Audio
  • "Nerd's Kitchen" - jak przygotować potrawy, które jedzą bohaterowie gier komputerowych? (Się mówi/Czwórka)
To, co gotują w swoich światach bohaterowie gier z powodzeniem można przenieść do naszej rzeczywistości
To, co gotują w swoich światach bohaterowie gier z powodzeniem można przenieść do naszej rzeczywistościFoto: PAP/Adam Ciereszko

Key Lime Pie z kuchni w grze "The Sims 3", czy kanapka z kurczakiem według Wiedźmina? A może Salisbury Steak z "Fallouta" czy Juniper Berry Crostata ze "Skyrima"? - Żeby odtworzyć ich dania trzeba przede wszystkim użyć składników z danego uniwersum, sprawdzić, czy to, z czego chcemy piec w realu byłoby dostępne u tamtejszego karczmarza - mówiła Anita Sarna, blogerka z "Nerd’s Kitchen" i tłumaczyła, jak zacząć przyrządzać takie pyszności. - Chodzi o to, by wiernie odwzorować to, co robią bohaterowie gry, ze stroną wizualną włącznie.

Czytaj także
vlogerzy 1200.jpg
Grzelak i JDabrowsky testują japońskie specjały

Na potwierdzenie swoich słów zdradziła jeden ze swoich nowych przepisów i zapowiedziała, że być może już niebawem zobaczymy przygotowywanie potraw z gier na żywo w sieci. Tłumaczyła też ile kosztuje stworzenie dań rodem z wirtualnego świata oraz czy można wyczarować jadalnego muchomora z "Mario Brosa", albo smocze jajo z "Gry o tron".

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Anita Sarna (autorka bloga i przepisów kulinarnych na "Nerd's Kitchen")

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/ag

Zobacz więcej na temat: Czwórka gry kulinaria
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak