Gdy krytyka podcina skrzydła - radzi Mateusz Grzesiak

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 17:04
Krytykę powinno się przyjmować w sposób dojrzały i profesjonalny, ale gdy dotyczy ona rzeczy dla nas ważnych - to nie jest to łatwe.
Audio
  • Mateusz Grzesiak o radzeniu sobie z krytyką (Się mówi/Czwórka)
Mateusz Grzesiak radzi, jak osiągnąć życiową harmonię i spełnienie
Mateusz Grzesiak radzi, jak osiągnąć życiową harmonię i spełnienieFoto: Archiwum prywatne

Niektórzy wyrażając się negatywnie o nas nie mają złych intencji, ale są też tacy, którzy krytykując dowartościowują siebie.
 
- Nie ma sensu być odpornym na krytykę. Odporny to jest kamień, bo nie myśli i nie czuje - mówi Mateusz Grzesiak, psycholog. - Im człowiek jest bardziej świadomy, tym bardziej budzi się w nim wrażliwość, a ceną za nią jest coraz większa zdolność do odczuwania i empatii. Trzeba umieć zrozumieć intencje krytykującego.

W naszą stronę mogą być kierowane uwagi konstruktywne, ale i te siejące spustoszenie. Jak sprawić, by krytyka była motywująca, jakie są techniki radzenia sobie z nią i rodzaje osób krytykujących. Na te pytania w naszej audycji odpowiada ekspert.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Mateusz Grzesiak (psycholog, międzynarodowy trener rozwoju osobistego)

Data emisji: 16.12.2015

Godzina emisji: 15.00

pj/mm

Czytaj także

Mateusz Grzesiak uczy, jak odmawiać innym

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 18:26
- Asertywność jest formą realizacji własnych potrzeb. Użyta właściwie jest kluczem do szczęścia, ale może też skomplikować nasze życie - przekonuje psycholog Mateusz Grzesiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak walczyć ze stresem? Oto sprawdzone sposoby

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 16:32
- Stres wynika z czarnowidztwa, określonych lęków. Trzeba odróżniać fakty od własnych opinii i kontrolować myśli, wtedy będzie się on pojawiał wyłącznie w momentach realnego zagrożenia - mówił psycholog i trener osobisty Mateusz Grzesiak.
rozwiń zwiń