Green Roots - koncert na żywo w radiowej Czwórce

Na naszej scenie wystąpił zespół Green Roots, wyróżniony podczas konkursu "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festiwal 2018. Muzycy byli gośćmi DJ Makena w audycji "Strefa Dread".
Green Roots na scenie Czwórki
Green Roots na scenie CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski
O Audycji
Tytuł Green Roots - koncert na żywo w Czwórce
Opis

Większość członków Green Roots pochodzi z Kluczborka, od lat znanego jako stolica polskiego reggae. Obecnie muzycy mieszkają i tworzą we Wrocławiu. Grupa zadebiutowała na Stolica Reggae Festiwal w ubiegłym roku, a w tym roku zagrali na Ostróda Reggae Festiwal, gdzie wzięli udział w "Czwórka Reggae Contest" i zdobyli wyróżnienie. Niedawno premierę miała ich pierwsza EP-ka "Sinking Ship".

- Gramy muzykę, która wyraża nasze zaniepokojenie stanem rzeczywistości, która otacza nas każdego dnia. Naszą inspiracją jest jamajskie roots reggae, któremu staramy się nadać współczesny charakter  i brzmienie. Całość dodatkowo otaczamy przestrzenią i harmonią pochodzącymi z dubu, którego elementami przesiąknięta jest nasza twórczość. Bez względu na wszystko, wysyłamy pozytywny przekaz w świat, a nasze koncerty są pełne energii, którą chcemy przekazać - mówi Łukasz Kiebel, gitarzysta i współzałożyciel zespołu.

Koncert Green Roots 1 października w audycji "Strefa Dread" to nagroda w Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival 2018. Gospodarzem wieczoru był tradycyjnie Mirosław "Maken" Dzięciołowski 

ZOBACZ TAKŻE Galeria zdjęć z koncertu Green Roots na scenie Czwórki (cz. 1.) >>>

Galeria zdjęć z koncertu Green Roots na scenie Czwórki (cz. 2.) >>>

- Możliwość zagrania tego koncertu to dla nas duże wyróżnienie. Szczególnie, że w Czwórka Reggae Contest brało udział aż 24 wykonawców. Wiele lat pracowaliśmy na tę możliwość, a ponieważ nasza muzyka niesie świadomy przekaz zależy nam na dotarciu do jak najszerszej grupy odbiorców - podsumowuje Łukasz Kiebel.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Koncertu wysłuchać można było na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio, a także w mediach społecznościowych Czwórki. 

Zapraszamy do słuchania nagrania audycji, w której koncert i wywiad z muzykami Green Roots.

***

mat. pras./kd

Playlista
Tagi
Playlista