30-lecie Zion Train. "Kultura alternatywna zastępuje mainstream"

W 1988 roku Neil Perch który wcześniej był doktorem biochemii, rozpoczął karierę jako Zion Train. - To była duża zmiana. Postanowiłem żyć z muzyki, więc w Oxfordzie założyłem sound system i tak się zaczęło - wspominał w rozmowie z Makenem.
Zion Train
Zion TrainFoto: mat. pras./Bartek Muracki
O Audycji

Tytuł 30-lecie Zion Train. "Kultura alternatywna zastępuje mainstream"
Opis

Na początku wraz z kolegami muzykami grali niewielkie imprezy, jamajską muzykę z winyli. Pierwsze single "Power One" i "Power Two" stały się hitami na scenie dubowej we wczesnych latach 90. Drugi album pt. "Natural Wonders of the World in Dub" pojawił się na listach brytyjskiej muzyki alternatywnej. Zaion Train należy dziś do czołowej światowej marki cyfrowego dubu. 

Co wyznaczało ścieżki stylu digital dub, i które utwory w historii tego nurtu były najważniejsze? Czy Zion Train angażowali się w politykę świadomie? Jak tworzono i promowano muzykę, gdy internet nie był ogólnodostępny, a wypalanie płyt możliwe było wyłącznie w profesjonalnych studiach? Czy wszyscy muzycy w latach 90. ubiegłego stulecia nagrywali "na setkę"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także muzyka Zion Train i zaproszenie na jesienne koncerty w Polsce.

***

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 24.09.2018 >>> w której dużo dobrej muzyki i solidna porcja historii polskiej muzyki z Joint Venture Sound System w roli głównej. Bohaterami audycji byli m.in. Lee "Scratch" Perry, a także Adrian Sherwood.

Joint Venture Sound System/mat. pras./Renata Dziurawiec Joint Venture Sound System/mat. pras./Renata Dziurawiec

ZOBACZ TAKŻE: Adrian Sherwood: lubię patrzeć na muzykę >>>


***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Neil Perch (założyciel Zion Train)

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista