Myasta z płytą "Na dobrym kursie". "To nasze greatest hits"

Grupa Myasta to zwycięzcy Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Światło dzienne ujrzał właśnie ich debiutancki krążek "Na dobrym kursie", wydany wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia.
Myasta
MyastaFoto: Ania Powałowska
O Audycji

"Na dobrym kursie" to 12 świetnie zagranych numerów, ale zespół ma dużo szerszy dorobek. - Staraliśmy się wybrać utwory, które poruszyć mogą publiczność, postawiliśmy na nasze "greatest hts". I to był chyba dobry wybór - mówił Michał "Majki" Kowalski. Płyta ukazała się 6 listopada, a singiel, który ją promuje, czyli utwór Tańcz" premierę miał w październiku tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Myasta - tak powstawał ich teledysk

Myasta - premiera płyty wydanej z Czwórką

Posłuchaj
60:33 2020_12_14 22_01_07_PR4_Strefa_Dread.mp3 Michał "Majki" Kowalski o muzyce grupy Myasta i ich krążku "Na dobrym kursie" (Strefa Dread/Czwórka) 

Myasta Na Dobrym Kursie.jpg Myasta Na Dobrym Kursie.jpg

Grupa Myasta to aż ośmioosobowy skład, który powstał już pięć lat temu. Nazwa została wybrana nieprzypadkowo, a inspiracją stał się dla artystów trójkąt trzech miast, z których pochodzą: Bydgoszczy, Chełmna i Torunia. - Zrobiliśmy "burzę mózgów" i rzucaliśmy propozycje. Chcieliśmy, by nazwa grupy była w jakiś sposób z nami związana - wspominał wokalista. Ich muzyka to nie tylko reggae, jamajskie nuty artyści przeplatają bowiem takimi gatunkami jak hip-hop, dub, czy ska. - Nasza muzyka jest dla nas naturalna, na koncertach jest fajne połączenie  publicznością - opowiadał Majki. Myasta ma dziś na koncie wiele sukcesów, m.in. zdobycie 1. miejsca na festiwalu reggae w Sulęcinie, czy 2. miejsca na konkursie w Rudnicy, jednak nie spoczywają na laurach.

Dotychczasowi laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno":

Majki wspominał także przygodę grupy Myasta z "Wydaj płytę z Będzie głośno", co zapoczątkowało wydanie płyty. - Do tego konkursu zgłosiło się wielu znakomitych artystów, wygrana to mega wyróżnienie - podkreślał wokalista. A zdaniem gospodarza audycji Makena, Myasta to pierwsza grupa wykonująca muzykę powiązaną z reggae.

Źr., Myasta - Tańcz

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Michał "Majki" Kowalski (wokalista zespołu Myasta, zwycięzcy IV odsłony konkursu "Wydaj Płytę z Bedzie Głośno")

Data emisji: 14.12.2020

Godzina emisji: 22.15

kd

Playlista