Przedpremierowo: Spolsky, Zalewska, Bovska o nowej płycie Sary Kordowskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 16:04
Za nami przedpremierowe spotkanie z laureatką konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Twórczość tegorocznej zwyciężczyni konkursu i utwory, które znalazły się na płycie "Wszystko i Nic" recenzowali: Bovska, Marta Zalewska, Mery Spolsky i Daniel Spaleniak.
Audio
  • Przedpremierowe spotkanie z Sarą Kordowską i jej piosenkami z płyty "Wszystko i Nic" (Będzie głośno/Czwórka)
Przedpremierowe spotkanie z Sarą Kordowską
Przedpremierowe spotkanie z Sarą KordowskąFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Przedpremierowe spotkanie z Sarą Kordowską, zwyciężczynią trzeciej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno", w ramach którego Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających przygodę z branżą muzyczną, odbyło się 1 października w studiu radiowej Czwórki. Spotkanie poprzedziło premierę albumu "Wszystko i Nic" oraz koncert promujący debiutancki krążek zaplanowane na 4 października.

Spotkanie rozpoczęła premiera teledysku do utworu "Dom 2.0" w reżyserii obecnego w studiu Konrada Aksinowicza. - Zwyciężczyni tegorocznej odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno" pokonała 268 zespołów, które w tym roku zgłosiły się do konkursu. 11 kompozycji, które trafią na płytę "Wszystko i Nic" zostało ocenionych jako najciekawsze sponad 2 tysięcy nadesłanych utworów - mówił prowadzący konferencję, autor audycji "Będzie głośno!" i pomysłodawca konkursu Damian Sikorski.

Podczas minikoncertu Sara Kordowska zaprezentowała akustyczne wersje dwóch utworów z nowej płyty, a na gitarze towarzyszył jej Jakub Biegaj. Twórczość zwyciężczyni konkursu ocenili recenzenci: Bovska - wokalistka i autorka tekstów, Marta Zalewska - wokalistka, kompozytorka i multiinstrrumentalistka, laureatka drugiej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno", Mery Spolsky - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów znana z  mocnych elektro-techno brzmień oraz Daniel Spaleniak - wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent i autor muzyki m.in. do seriali: "Ozark", "Elementary", "Good Behavior", "Six" czy "Unreal".

W konferencji wzięli udział również partnerzy konkursu i fundatorzy nagród dodatkowych: Rafał Bryndal oraz Tomek Lipiński ze Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Łukasz Gorczyca reprezentujący Związek Artystów Wykonawców STOART, a także Ania Powałowska, autorka sesji zdjęciowej laureatki konkursu. - Na płycie bardzo dojrzały smutek w warstwie tekstowej spotyka się z aksamitnym głosem wokalistki. Obok ciężkich, miejscami mrocznych brzmień muzyki elektronicznej usłyszymy eklektyczne żywe instrumenty. Kontrastów jest tak wiele, że ma się ochotę spojrzeć na muzykę jej oczami - mówiła zwyciężczyni drugiej odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno" Marta Zalewska.

Kiedy tworzę, staram się bardzo dużo słuchać. Wśród inspiracji jest dużo muzyki zagranicznej, także w językach, których nie znam. Pozwalam zaatakować się brzmieniami Sara Kordowska


Lubię eklektyzm, uważam go za coś bardzo współczesnego. Muzyka jest odbiciem tego, jak twórcy widzą świat, a ten jest dziś bardzo różnorodny Sara Kordowska

W nagraniach premierowej płyty Sary udział wzięli tacy producenci, jak: Faded Dollars, Klarenz, SiwySiwek, smthng, czy dunnno. Promujący nadchodzący krążek utwór "Dom 2.0", wokalistka premierowo zaprezentowała podczas debiutanckiego koncertu Jacoba Flâneura w studiu Czwórki podczas poprzedniej odsłony konkursu. I to właśnie Jacob namówił artystkę do wzięcia udziału w konkursie. - Kibicuję takim inicjatywom, jakie robi Czwórka. Przestrzeni, w których młodzi ludzie mogą zaprezentować swój materiał, jest niewiele. Muzyka Sary zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To zupełnie inny świat. Sprawia, że chcemy zatrzymać się w biegu - komentowała Bovska.

sara kordowska 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Sara Kordowska wyda płytę z Czwórką. Już nagrywa teledysk

ZOBACZ TAKŻE Premiera płyty Marty Zalewskiej w Czwórce >>>

Tegoroczną odsłonę "Wydaj płytę z Będzie głośno" wsparli m.in. Muniek Staszczyk, Baranovski, Bovska, Mery Spolsky oraz ATARI WU - czyli połowa duetu Xxanaxx. Muzycy walczyli o nagranie płyty z radiową Czwórką, nagranie teledysku do singla promującego debiutancki album, udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz promocję na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki.

***

mat. pras./kd/ac


Czytaj także

Michał 'Fox' Król: lubię w muzyce czuć miejsce, w którym powstawała

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:00
Fox to jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej. Przez długi czas współpracował z Marią Peszek, potem z Natalią Nykiel, ostatnio gra z Nosowską, jest też odpowiedzialny za brzmienie jej ostatniej płyty "Basta".
rozwiń zwiń
Czytaj także

GrubSon rusza w sentymentalną trasę koncertową

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:00
"Sentymentalnie Tour" to wydarzenie przedstawiające utwory GrubSona w wyjątkowej oprawie muzycznej. Jak się słucha tego muzyka w sali pełnej krzesełek?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Ta płyta będzie wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 14:56
Sara Kordowska, laureatka tegorocznej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno", już 4 października wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Na rynku pojawił się już teledysk do utworu z tego krążka "Dom 2.0", wokalistka ma za sobą także profesjonalną sesję zdjęciową. 
rozwiń zwiń