Myasta i "Tańcz" - zobacz debiutancki klip!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 17:29
Laureat konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno" - debiutuje! Możemy już obejrzeć klip do singlowej piosenki "Tańcz" zespołu Myasta. Jego premiera odbyła się na czwórkowym profilu w serwisie YouTube!
Myasta
MyastaFoto: Ania Powałowska

BEDZIEGLOSNO_myasta_1200x660.jpg
Zespół Myasta zwycięzcą 4. odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno

Realizacja i nagranie teledysku to jedna z nagród, która była do zdobycia w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".  

"Tańcz" to singiel, który promuje album zespołu Myasta zatytułowany "Na dobrym kursie".  

W teledysku możemy zobaczyć członków zespołu Myasta, a także ich dzieci, rodziny i przyjaciół. Obok nich w klipie pojawią się dzieci i opiekunowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chełmnie (Domy Chełmno i Unisław). Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiadał Adrian Pietraszkiewicz, za zdjęcia i montaż Paweł Sidorowicz.


Źr. YouTube/Czwórka/Myasta - Tańcz

Głównym elementem teledysku "Tańcz" jest właśnie taniec, który nie kłamie. Jego pomysłodawcy mówią, że w tańcu nikogo nie oszukasz. - Twoje ruchy przesiąknięte są energią i duszą, która uwalnia się z każdym gestem. Czy uda Ci się porwać tłumy?

Według badania Edelman Trust Barometer jesteśmy jednym z najbardziej nieufnych narodów w Europie. Lubimy myśleć o sobie jako o ludziach otwartych i uśmiechniętych, ale kiedy w naszej orbicie pojawia się nowy nieznany obiekt, tworzymy barierę emocjonalną zbudowaną na niezrozumieniu i nieufności. To właśnie takich emocji doświadczają ludzie z dodatkowym chromosomem. Główny bohater z teledysku ma swoją pasję - jest nią taniec. Jego marzeniem jest zaprezentowanie własnych ruchów przed szerszą publicznością. Kiedy pojawia się na sali, publiczność jest skonsternowana - nie wie, jak ma odnosić się do niezwykłego chłopaka. Kiedy jednak ten zaskakuje ich swoją pomysłowością, dają się porwać prawdziwym emocjom, które niesie ze sobą muzyka.


Jak powstawał klip Myasta - Tańcz


Zespół Myasta i reżyser teledysku Adrian Pietraszkiewicz byli gośćmi Damiana Sikorskiego w piątkowej audycji "Będzie głośno!".

Zespół MYASTA powstał w sierpniu 2015 roku, przedsięwzięcie zainicjowali Michał Kowalski i Mariusz Mitura. Do podstawowego składu kolejno dołączali następni muzycy - sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia, a wszystko po to, aby wspólnie tworzyć dźwięki. W tej chwili w składzie jest osiem osób zamieszkujących na co dzień trzy sąsiadujące miasta: Bydgoszcz, Toruń, Chełmno. Muzyka, którą grają to wypadkowa gustu każdego z nich. Zespół łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska.

Zobacz także:

Laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Każdy z muzyków tworzących Myasta ma za sobą wieloletnie doświadczenia w różnych formacjach związanych nie tylko z muzyką reggae, lecz także w odmiennych programach artystycznych. W repertuarze zespołu można znaleźć pulsujące rytmy i teksty o tematyce miłosnej, jak i żywe skoczne brzmienia, które rozbujają każdego, mówiące o radości życia i jego trudach.

​Skład zespołu: Michał "Majki" Kowalski -wokal, Mariusz Mitura - perkusja, Dominik Gryń - bass, Szymon Kubiak - gitara, Adam Kowalski - puzon, Paweł Nowicki - trąbka, Tomek Stachowicz - instrumenty klawiszowe, Marcin Pankowski - perkusjonalia, elektronika, gościnnie: Patryk Krajnik - saksofon.

mat.pras./pj/kul


Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 13:01
"Lynchowski surrealizm jest mi bliski, dobrze się odnajduję w tym klimacie" - mówi Ms. Obsession w audycji "Będzie Głośno!". W wywiadzie artystka opowiada o kulisach powstawaniu teledysku i planach na przyszłość.
rozwiń zwiń