Johny Rockers z krążkiem "Endless". "Miłość i potrzeba wolności"

Światło dzienne ujrzał właśnie nowy krążek grupy Johny Rockers. W albumie "Endless" usłyszymy 13 numerów o miłości i wolności. - Wolność to możliwość podejmowania ryzykownych działań, robienia rzeczy, na które mamy ochotę, zanim zastanowimy się, czy to w ogóle ma sens - mówili muzycy grupy w Czwórce. 
Maken  Johny Rockers
Maken & Johny RockersFoto: Selfie :)
O Audycji

Johny Rockers 1200x660.jpg
Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Album "Endless" ukazał się na początku roku. Proces powstawania tej płyty był długi i, jak wspominali goście Czwórki, skomplikowany. - Pomysł na ten krążek powstał już podczas nagrywania debiutanckiej płyty - opowiadali artyści. - Płytę nagraliśmy w domu producenta, w naszej sali, ale jeździliśmy także do Wrocławia. Część rzeczy rejestrowaliśmy także zdalnie - wyliczali. Teraz muzycy planują wypuszczenie klipów do numerów, które znalazły się na "Endless". - Będziemy powoli je uzupełniać, ale ostatecznie dobrze byłoby, gdyby udało się je nagrać do wszystkich utworów, oczywiście w różnej formie - zaznaczali goście Czwórki. Jak podkreślali, trwają także prace nad wydaniem krążka w fizycznej formie, m.in. na winylu.

Posłuchaj
62:15 Czwórka/strefa dread johny rockers 18.01.2021.mp3 Muzycy z Johny Rockers w rozmowie z Makenem (Strefa Dread/Czwórka)

Od wydania debiutanckiego krążka przez Johny Rockers minęło już trzy lata, a muzycy opowiadali w rozmowie z Makenem, jak wyglądało ich dotychczasowe muzyczne życie. - Graliśmy próby i nagrywaliśmy najnowszy materiał. Gdy można było - graliśmy koncerty, działaliśmy, ile się dało - wspominali goście Czwórki. Dziś muzycy naprawiają instrumenty. - Rozpoczęliśmy przygotowania do startu własnej pracowni gitarowej wraz z początkiem pandemii i teraz już zajmujemy się głównie tym - opowiadali. - Na szczęście nie możemy narzekać na brak klientów, którzy nam ufają. 

Czytaj także:

-> Dr. Ring-Ring: cały duch to zrozumienie i miłość
-> Stephen Newland: Underground to miejsce, gdzie jesteś wolny

Jak podkreślali, praca daje im radość. - Daje nam kontakt z muzyką i instrumentami, co choć odrobinę rekompensuje brak koncertów - podkreślali. 

Maken & Johny Rockers w czasie wywiadu/fot. Czwórka Maken & Johny Rockers w czasie wywiadu/fot. Czwórka

Na płycie "Endless" znalazły się głównie teksty napisane po polsku. - Pierwsza płyta była po angielsku, bo stanowiła tribute do wszystkiego, czego słuchaliśmy w młodości. Teraz uznaliśmy, że fajnie byłoby najpierw stać się znanym na własnym podwórku, a dopiero potem podbijać świat - opowiadali goście Czwórki. Tematykę w dużej mierze zdominowała miłość, ale także potrzeba wolności. - Pisząc nasze utwory, najpierw tworzymy muzykę, a dopiero potem dopasowujemy do niej tekst - opowiadali goście Czwórki. - Definiujemy wolność jako sposób myślenia. To prawo do podejmowania decyzji, które wiążą się z ryzykiem. Jesteśmy przyzwyczajeni do komfortu, a wolność to możliwość wyjścia z niego po to, by nie żałować w przyszłości, że coś nas ominęło - tłumaczyli. 

POSŁUCHAJ TAKŻE drugiej godziny audycji z 18.01.2021 >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Johny Rockers (Johny i Andrzej)

Data emisji: 18.01.12.2021

Godzina emisji: 22.05

kd

Playlista