Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 11:30
W poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym Czwórki Maken wraz z gośćmi i słuchaczami świętował pięćsetny odcinek oraz dziesięciolecie "Strefy Dread". W specjalnym wydaniu audycji na żywo wystąpił jeden z najciekawszych polskich debiutów reggae - zespół Johny Rockers!
Audio
  • 500. wydanie Strefy Dread i koncert Johny Rockers w Czwórce (Strefa Dread/Czwórka)
Johny Rockers
Johny RockersFoto: Johny Rockers/materiały promocyjne

W jedynej ogólnopolskiej audycji dedykowanej jamajskim rytmom na przestrzeni ostatniej dekady gościła czołówka polskiej i światowej sceny reggae. W ramach "Strefy Dread" pojawiło się również wielu młodych artystów, swoje premiery miały znaczące dla sceny albumy, a w Czwórkowym studiu koncertowym swoimi umiejętnościami popisywało się wiele grup i reggae sound systemów. "Strefa Dread" nadawała na żywo z Ostróda Reggae Festival, a Maken dzielił się również swoimi wrażeniami z regularnych wyjazdów na Jamajkę.

- Swój pierwszy program na antenie Polskiego Radia pamiętam jak dziś. Bardzo szybko upłynął ten czas – równo 500 audycji i okrągłe 10 lat. Cieszę się niezmiennie, że mogę dzielić się ze słuchaczami moją pasją w postaci reggae. Dziękuję wszystkim fanom audycji za to, że są ze mną. Celebrujmy to razem! - komentuje prowadzący "Strefę Dread" Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

Sprawdź też:
reggae 1200x660.jpg
Johny Rockers - reggae to ich punkt wyjścia

Johny Rockers

Ich wydany niedawno album "Stay Connected" okrzyknięto jednym z najciekawszych debiutów polskiej sceny reggae w ostatnim czasie.

Zespół został założony w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Johny'ego - producenta muzycznego, kompozytora oraz wokalisty. Już w pierwszym roku istnienia Johny Rockers odnieśli sukcesy, zdobywając pierwszą nagrodę na Orlen Marathon Jam Session i występując w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej z koncertem live na antenie Trójki. W następnym roku zespół wygrał konkurs w ramach festiwalu Reggaeland 2015. W efekcie wystąpili podczas Ostróda Reggae Festival w ubiegłym roku i powracają tam w 2017.

Przesłanie, którym chcą się podzielić, jest pełne szczerych uczuć - nostalgii, smutku i bólu, ale także miłości, namiętności i poczucia szczęścia. Zależało im na stworzeniu esencjonalnych i korzennych brzmień reggae, inspirowanych twórczością zespołów takich jak Black Uhuru, The Wailers czy Steel Pulse. Zanim wydali album, opublikowali kilka singli, jak "Mama Africa", "Ain't Got No Home" czy wersję "Darkness" Black Uhuru. Upublicznili również własne covery Boba Marley’a.

Johny Rockers w Czwórce/fot. Czwórka Johny Rockers w Czwórce/fot. Czwórka

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu Johny Rockers ze studia Czwórki na 500. wydanie "Strefy Dread".

drugiej godzinie audycji z 3.07.2017 <<< Maken jak zwykle zaserwował soldiną dawkę jamajskich brzmień.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: zespół Johny Rockers

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 22.04

jsz/kul

Czytaj także

Warsaw Afrobeat Orchestra zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 12:20
Warsaw Afrobeat Orchestra - zespół łączący elementy kultury afrykańskiej, funku, reggae oraz folku zaprezentował materiał z płyty "Man Is Enough".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bakshish. Gdy powstawali, grali na podwórku

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 13:30
Grający od 35 lat reggae Bakshish powstał w Kluczborku. W "Strefie Dread" Jarek "Jarex" Kowalczyk,  lider i wokalista zespołu, razem z klawiszowcem Radkiem Ciurko, opowiadali między innymi o początkach wspólnego grania.
rozwiń zwiń