Dub Pistols w europejskiej trasie. Oczarowani Polską

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2024 09:24
Londyński zespół Dub Pistols wyruszył w swoją europejską trasę koncertową. W Polsce zagrali dwa koncerty - w Bogatyni i Warszawie. Seanie T, jeden z wokalistów zespołu, podkreślił, że Polska jest głęboko w sercach wszystkich muzyków grupy. 
Seanie T wł. Sean Theobalds jeden z wokalistów Dub Pistols
Seanie T wł. Sean Theobalds jeden z wokalistów Dub PistolsFoto: Mirosław Maken Dzięciołowski/Czwórka
  • Trwa europejska trasa koncertowa Dub Pistols. 
  • Muzycy w Polsce zagrali dwa koncerty - w Bogatyni i Warszawie. 
  • Seanie T, jeden z wokalistów zespołu, dołączył do Dub Pistols na jeden występ, 10 lat temu. Pozostał z nimi. 
  • Swoją karierę muzyczną rozpoczął już jako trzynastolatek. 

Europejska trasa to duże wyzwanie dla Dub Pistols. Maken zapowiadał, że Czwórkowe studio odwiedzi Barry Ashworth, jednak obowiązki wokalisty i tour menagera trasy nie pozwoliły mu się pojawić. Seanie T, czyli Sean Theobalds, godnie go zastąpił. 

Trwa europejska trasa Dub Pistols

- Nasza europejska trasa trwa. Zaczęliśmy od Holandii, tam był świetny vibe, świetna energia - opowiada gość Makena. - Przeskoczyliśmy dalej, zagraliśmy w Polsce, zaraz ruszamy dalej - do Czech. 

Seanie T do Dub Pistols dołączył około 10 lat temu, jednak jego przygoda z muzyką zaczęła się dużo wcześniej. Już jako trzynastolatek wraz z przyjaciółmi założył sound system o nazwie Little Yout Hi-Fi, które grało na lokalnych imprezach domowych. - To były po prostu domówki z dobrą muzyką. Każdy z nas przynosił z domu to, co miał - ktoś przyniósł mikrofon, inny głośniki - wspomina. 


Posłuchaj
58:05 2024_05_05 19_01_42_PR4_Strefa_Dread.mp3 Seanie T opowiada o muzyce i trasie koncertowej Dub Pistols (Strefa Dread/Czwórka)

 

Już w młodzieńczych latach wciągnął się w świat systemów dźwiękowych reggae. Podążał za dźwiękami Saxon, Coxon i Unity. Zaczął grać jako DJ z Ragga Twins w zespole Unity Hi Power z północnego Londynu.

Jak Seanie T trafił do Dub Pistols?

- Barry’ego poznałem przez wspólną znajomą, menadżerkę Roots Manuva, brytyjskiego rapera, mojego przyjaciela, z którym grałem trasę. Barry wtedy potrzebował MC, zaproponował mi udział w jednym show - opowiada Seanie T. - Ja się zgodziłem, ale wydarzyło się tak, że na tym występie Barry nie mógł się pojawić. Zagraliśmy. Dziś minęło już 10 lat od tamtych wydarzeń. 

W twórczości zespołu pojawia się wiele nawiązań do broni - nazwa zespołu to Dub Pistols, jeden z hitów to "Pistoleros". - To inspiracje westernami, spaghetti westernami, które chętnie były oglądane przez karaibską publiczność. Trzeba jednak pamiętać, że nasze pistolety strzelają miłością i dubem - podkreślił gość Czwórki. 

Dub Pistols zapowiada nowy album na koniec tego roku. W Czwórce zagraliśmy premierowo dwa utwory, które będą jego częścią. - Tu Dub Pistols spotykają się z Freestylers - ta współpraca się rozwija. Wspólne kawałki znalazły się już na naszym ostatnim albumie - przypomina gość Makena. 

Z Polski Dub Pistols ruszyli do Czech, później zagrają w Chorwacji, na Węgrzech, w Bułgarii, Szwajcarii, Holandii i Francji. - To Polska jest głęboko w naszych sercach, to wyjątkowe miejsce. Jesteśmy tu przyjmowani ciepło i przyjaźnie - podkreślił Seanie T. 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Seanie T wł. Sean Theobalds (Dub Pistols)

Data emisji: 05.05.2024

Godzina emisji: 19.06

pj/wmkor