Polskie Radio
Section05
Mirosław Maken Dzięciołowski

Christos DC: "Kung Fu Action Theatre" to medytacyjna płyta

Niedawno światło dzienne ujrzała instrumentalna płyta "Kung Fu Action Theatre". - Dorastałem, oglądając filmy kung-fu, dzięki czemu zainteresowałem się chińską muzyką. Zawsze też byłem wielkim fanem instrumentalnego reggae, które daje mi inspirację - mówi Christos DC. - Wiele lat nosiłem w sobie pomysł połączenia tych dwóch stylów i w rezultacie powstał ten album.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka reggae MUZYKA Maken Mirosław Maken Dzięciołowski

"All I Want" The Beat Rootz - wkrótce premiera płyty

Od ukazania się ich EP-ki minęły trzy lata, teraz promują swój debiutancki album "All I Want", który za chwilę będzie miał premierę. Grupa The Beat Rootz była gościem "Strefy dread". - Przez ten czas ciężko pracowaliśmy nad wieloma kompozycjami, nie wszystkie znalazły się na płycie - mówi Stefano Auguste, wokalista i autor tekstów. - Chcieliśmy stworzyć swoją własną jakość i zaproponować brzmienie inne od już znanych.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mirosław Maken Dzięciołowski Maken MUZYKA reggae

Moribaya - afrykańskie rytmy i pozytywne wibracje

Moribaya to wielokulturowy kolektyw, który gra muzykę Afryki Zachodniej. - Myślę, że ta muzyka jest trochę jakby z innej planety - mówi w Czwórce Anika Kaminska. - Jest to przekaz energetyczny pozytywnych wibracji. Głównie o to chodzi, żeby podzielić się dobrą energią, naładować ludzi wewnętrznym słoneczkiem, bawić się razem i celebrować życie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mirosław Maken Dzięciołowski Maken MUZYKA muzyka afrykańska