Tomasz Poboży - mistrz Polski w... futbolu stołowym

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 21:31
Po mistrzostwach Polski w grze w "piłkarzyki", które odbyły się w Kwidzynie.
  • Tomasz Poboży - mistrz Polski w grze mieszanej w futbolu stołowym
Podium MP w futbolu stołowym -w grze mieszanej  Kwidzyn 2019
Podium MP w futbolu stołowym -w grze mieszanej Kwidzyn 2019Foto: materiały od organizatorów

Przez 3 dni w Kwidzynie o tytuły najlepszych w kraju walczyli... futboliści stołowi. Zawody w tej grze zwanej często "piłkarzykami" zgromadziły na starcie ponad 150 zawodników, którzy rywalizowali 15 konkurencjach.

Mistrzami kraju w męskich parach zostali Cezary Bdzikot i Sebastian Gąsior z Wrocławia. Wśród kobiet Barbara Kurtyka została podwójną mistrzynią - w parach i singlach. Najlepszym singlistą został Krzysztof Warzecha z Chorzowa. W grze mieszanej złote medale zdobyli Dominika Pawełczyk i Tomasz Poboży.
Po raz pierwszy w historii rozegrane zostały też mistrzostwa juniorów do lat 18-tu - tu zwyciężył Konrad Knop ze Śmieszkowa. Dodatkowo rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn, który zdobyła drużyna Paweł Nadziejko i Krzysztof Śliwa.

O mistrzostwach kraju i samej grze w "piłkarzyki" w czwartkowej "Strefie sportu" opowiedział mistrz kraju w grze mieszanej - Tomek Pooboży.

W naszej audycji było też o plażowej piłce ręcznej.

***

Utalentowana sprinterka specjalizująca się w biegu przez wysokie płotki.

Dziewczyny na medal... - złoty Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Boks to trudny zawód, w którym nie zawsze wszystko zależy od pięściarza.