Mateusz Florczyk o czteroosobowej siatkówce plażowej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 21:31
Pierwsze Igrzyska Sportów Plażowych w Katarze - siatkarze plażowi na 4. miejscu, piłkarki plażowe na 5., a kitesurferka Julia Damasiewicz ze srebrem.
  • Mateusz Florczyk o czteroosobowej siatkówce plażowej
Mateusz Florczyk
Mateusz FlorczykFoto: Darek Matyja

Pierwsze Igrzyska Sportów Plażowych, które zorganizowano w Katarze przeszły już do historii.
W zawodach wzięli udział reprezentanci 97 państw, którzy rywalizowali w 13 dyscyplinach sportowych. W Dosze wystąpili też reprezentanci Polski, m.in. w kobiecej piłce ręcznej plażowej (Polki zajęły piąte miejsce) oraz w czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej - Polacy przegrali 1:2 mecz o brąz z Indonezją i do kraju wrócili bez medalu, z tak bardzo nielubianym przez sportowców 4. miejscem.
W "Strefie sportu" jeden z naszych siatkarzy - Mateusz Florczyk opowiedział o tych nietypowych zawodach w Dosze,

W naszej audycji była też rozmowa z jedyna polską medalistką Igrzysk Sportów Zimowych w Katarze - 15-letnią Julią Damasiewicz, która w Dosze zdobyła srebro w wyścigach na kite foilu.

***

Marcin Krukowski, po siódmym miejscu na mistrzostwach świata w Katarze liczy na złoto w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.

Uprawiała taniec sportowy, jeździectwo, aikido, jest ratownikiem WOPR - jednym słowem Joasia Zalewska - dziewczyna o wielu talentach sportowych.

Prezes Polskiej Ligi Siatkówki o nowym sezonie.