Dawid Piłat przed startem w MŚJ w Nairobi

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 22:01
Mistrz Europy juniorów w rzucie młotem z Tallina, w Nairobi chce powalczyć o kolejny medal w gronie juniorów - tym razem w mistrzostwach świata.
Dawid Piłat
Dawid PiłatFoto: arch. Dawida Piłata / xmg.photography

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata do lat 20 to kolejna międzynarowowa impreza rangi mistrzowskiej, która może potwierdzić, że polska lekkoatletyka to ścisła światowa czołówka.
W Tokio klasą dla siebie byi nasi młociarze i młociarki, którzy wywalczyli aż 4 medale - 2 złote i 2 brązowe. W Nairobi, gdzie dziś rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów, także w tej konkurencji liczymy na podium. A to za sprawą Dawida Piłata, który w swojej kolekcji ma już m.in. mistrzostwo Europy juniorów i teraz chce ponownie stanąć na podium... na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. W dzisiejszych kwalifikacjach zdołał wywalczyć awans do finału, który odbędzie się w piątek.

W "Strefie sportu" Dawid opowiedział nam m.in. o tym sezonie, który jest jego ostatnim w gronie juniorów.

W naszej audycji była także relacja z Biegu Pamięci Żołnierzy Wykletych Tropem Wilczym.

***

Mistrz olimpijski w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4x400 metrów wciąż nie może uwierzyć, że zdobył w Tokio złoto.

23 sierpnia na kortach Legii rozpocznie się BNP Paribas Polish Cup - turniej rangi ATP Challenger.

Po igrzyskach olimpijskich czas na te paraolimpijskie. Po raz kolejny w karierze w obu imprezach startuje Natalia Partyka.