Powiało optymizmem po ME w pływaniu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 22:00
8 medali w Kazaniu - dobry wynik naszych pływaków, którzy już myślą o mistrzostwach świata.
  • Po ME w pływaniu w Kazaniu - relacja Kuby Kaliskiego
Radosław Kawęcki
Radosław KawęckiFoto: Rafał Oleksiewicz / PZP

Polskie pływanie znów na fali. Nasza reprezentacja zdobyła 8 medali w mistrzostwach Europy na krótkim basenie które odbyły się w Kazaniu. Polacy wywalczyli 2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe krążki i zdobyli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. To był najlepszy występ reprezentacji Polski na krótkiej pływalni od 2011 roku.

Po powrocie kadry do kraju z pływakami oraz z prezes Polskiego Związku Pływackiego rozmawiał Jakub Kaliski - posłuchajcie jego relacji (plik dźwiękowy zamieszczony obok) oraz zobaczcie wywiady nagrane przez Kubę w formie wideo.

Radek Kawęcki, Kasia WasickAla TchórzOtylia Jędrzejczak

***

Kolejny medalowy dzień polskich pływaków w Kazaniu.

Po dyskwalifikacji Rosjan nasza sztafeta 4x50 metrów dowolnym wskoczyła na podium ME.

Efektowne zakończenie pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie.