Po przegranej 0:2 z Argentyną... Polska gra dalej w MŚ w Katarze

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 22:05
Reprezentacja Polski zagra w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Francją.
Wojciech Szczęsny w meczu z Argentyną podczas MŚ w Katarze 2022
Wojciech Szczęsny w meczu z Argentyną podczas MŚ w Katarze 2022Foto: PAP/EPA / Friedemann Vogel

Kiedyś był "zwycięski remis" 1:1 z Anglią na Wembley, a teraz jest "zwycięska przegrana" 0:2 z Argentyną na stadionie 974 w Dosze.
Mimo przegranej i to w kiepskim stylu, nasi piłkarze zostają w mistrzostwach świata w Katarze i w walce o ćwierćfinał zagrają z Francją.
Już w pierwszej połowie spotkania z Argentyną widać było, że nie jesteśmy zespołem lepszym, ale ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszystko dzięki kapitalnej postawie Wojciecha Szczęsnego w naszej bramce, ukoronowanej obroną karnego, którego w 30. minucie nie wykorzystał Leo Messi.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Argentyńczycy objęli prowadzenie po golu Alexisa Mac Allistera w 46. minucie, a wynik na 0:2 ustalił w 67. minucie Julian Alvarez.
Ta przegrana dała nam jednak awans, bo w drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska przegrała 1:2 z Meksykiem.
W tabeli naszej grupy pierwsze miejsce zajęła Argentyna (6 punktów), drugie Polska (4 punkty), która wyprzedziła Meksykiem - ten zdobył także 4 punkty ale miał gorszy bilans bramek. Czwarte miejsce, z trzema punktami w tabeli "polskiej" grupy zajęła Arabia Saudyjska.

W 1/8 finału Polska zagra 4 grudnia w Dosze na stadionie Al-Thumama z obrońcą tytułu - Francją.

W "Strefie sportu" była tez rozmowa z Kuba Malickim o mundialowych maskotkach.

***

Jak zmieniały się reprezentacyjne koszulki naszych piłkarzy w mistrzostwach świata w "Strefie sportu" opowiedział Michał Mączka.

Zieliński i Lewandowski strzelcami bramek, Szczęsny obronił karnego.

W środę o 20:00 piłkarska reprezentacja Polski zagra z Argentyną. Stawką tego spotkania jest awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.