"Naked girls reading". Bo czytanie nie jest nudne!

To będzie pierwsza w Polsce odsłona akcji, w ramach której kobiety ze świata muzyki, filmu i show-biznesu czytają książki… nago.
Naked girls reading to akcja, która udowadnia, że lektury patriotyczne czytać można także... nago.
"Naked girls reading" to akcja, która udowadnia, że lektury patriotyczne czytać można także... nago.Foto: Glow Images/East News
O Audycji
Tytuł Tędy po trendy 07.11.2015 09:00 07.11.2015 08:59
Opis

To będzie pierwsza w Polsce odsłona akcji, w ramach której kobiety ze świata muzyki, filmu i show-biznesu czytają książki… nago.

Projekt powstał w 2008 roku w Chicago, a dziś odbywa się w 18 miastach na całym świecie. Warszawa jest trzecią - po Londynie i Rzymie, stolicą europejską, gdzie nagie czytanie dojdzie do skutku. Pomysłodawczynią jest Betty Q., która do akcji zaprosiła performerki, aktywistki, pisarki, tancerki. - Chciałybyśmy w kolejnych edycjach zaangażować także osoby spoza świata burleski - mówi tancerka Lola Noir, a współorganizatorka Marta Konarzewska przekonuje, że ten projekt łamie stereotypy. - Tu nie ma schematu: reżyser i aktorki. Wszystko robimy razem, pracujemy nad tekstami - mówi gość Czwórki.

Konarzewska i Noir tłumaczyły w Czwórce, dlaczego planują podzielić stołeczną odsłonę akcji na dwie części i jakie pozycje będą czytać uczestniczki akcji. Zdradziły też, jaki według nich związek ma czytanie książek nago z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Marta Konarzewska (współorganizatorka pierwszej w Polsce Akcji Naked Girls Reading), Lola Noir (tancerka, performerka)

Data emisji: 1.11.2015

Godzina emisji: 10.00

kd/asz

Playlista
Tagi
Playlista