Alters: nasza muzyka to Kubrick i Greenaway w jednym

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 14:40
- Nasza muzyka jest bardzo ilustracyjna. Chętnie współpracujemy z ludźmi teatru i filmu, bo wydaje mi się, że mamy łatwość w dopasowywaniu się do wizji innych artystów. Myślę, że dobrze nam to wychodzi - mówi Piotr Zalewski z zespołu Alters.
Audio
  • Zespół Alters o zagranicznych koncertach, onirycznej muzyce i violi da gamba (Wszystko gra/Czwórka)
Alters i Ula Kaczyńska
Alters i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka

Robert Pludra Na pierwszy rzut oka nasza muzyka jest eklektyczna, ale z drugiej strony dbamy o spójność i nagrywamy albumy koncepcyjne

Grupę Alters tworzą bracia Piotr i Paweł Zalewscy oraz Robert Pludra - klasycznie kształceni multiinstrumentaliści oraz absolwent Wydziału Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ubiegłym roku zespół wydał płytę "Dawn", którą miał okazję zaprezentować na koncertach m.in. na Islandii i w Szwajcarii. - W Bazylei graliśmy dla międzynarodowej publiczności, w Reykjavíku dla lokalnej społeczności. I tu, i tu ludzie słuchali nas w skupieniu. Byli w stanie poświęcić się muzyce i chłonąć dźwięki ze sceny. Dla nas, jako dla zespołu, było to bardzo wyczuwalne i przyjemne - opowiada Paweł Zalewski.  

Czytaj także
julia marcell 1200.JPG
Julia Marcell rusza z dziewczynami w Polskę

Muzycy tłumaczą także, dlaczego najwięcej problemów sprawia im wybór singli promujących płyty, w jaki sposób "Hypnogogia" oddaje ducha ich kompozycji i co wspólnego muzyka barokowa ma z rockową psychodelią.

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: zespół Alters (Piotr Zalewski, Paweł Zalewski, Robert Pludra) 

Data emisji: 31.01.2018

Godzina emisji: 9.05

kul/ac

Czytaj także

Rita Pax: nasza siła polega na zaskakiwaniu się

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:50
- Grupę Rita Pax tworzą ludzie, którzy znają się od wieków. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy jak stare dobre małżeństwo. Wręcz przeciwnie, cały czas wzajemnie się inspirujemy - mówi Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Zalewski: najwięcej nauczyłem się od publiczności

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 11:00
- Na swojej drodze spotkałem wielu fantastycznych artystów. Sporo nauczyłem się podglądając Budynia z Pogodno i jeżdżąc w trasy z zespołem Hey. Ale najwięcej dały mi własne koncerty i moja publiczność - mówi Krzysztof Zalewski.
rozwiń zwiń