Hip-hop z pogranicza. Meek, Oh Why? o "Zachodzie"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 16:10
"Zachód" to nowa płyta Mikołaja Kubickiego, który nagrywa jako Meek, Oh Why?. - Przestałem fiksować na punkcie stworzenia utopijnej rzeczywistości, bo dotarło do mnie, że to ślepy zaułek. Odbyłem więc podróż na trasie: słowa - rzeczywistość, w kierunku na Zachód, w stronę lepszego świata - opowiada artysta. 
Audio
  • Meek, Oh Why? o nowej płycie, wschodach, zachodach i funeralnej alternatywie (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Meek, Oh Why?, czyli Mikołaj Kubicki
Meek, Oh Why?, czyli Mikołaj KubickiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

"Zrobię sobie herbatę jak Taco Hemingway"

Nowa płyta to połączenie futurystycznego, synthowego brzmienia w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną. "Zachód" hipnotyzuje, a jednocześnie sprawnie balansuje między hip-hopem, a popem alternatywnym. - Robię muzykę romantyczno-funeralną i do szuflady z takim napisem włożyłbym swoją twórczość - opowiada gość Czwórki i tłumaczy, co łączy go z hipsterskim rapem oraz jak reaguje na porównania z Taco Hemingway'em.

Czasami brakuje mi smutku, więc żyję nocami i szukam nostalgii Meek, Oh Why? 

"Billy Bounce" dojrzał i nie jest już Bucem

Jednym z utworów na nowym krążku jest "Billy Bounce". - Ten numer bezpośrednio odwołuje się do pierwszej piosenki, którą wydałem na EP-ce "Księżniczka i Buc". Wtedy zależało mi, żeby pisać teksty hiperrealistyczne, ale też satyryczne. Po czterech latach postanowiłem wrócić do tych pierwszych narzędzi lirycznych. Postanowiłem znów dotknąć świata, w którym naprawdę jestem - opowiada Mikołaj. - Billy jest ciekawszy od Buca. I dojrzalszy. Ukąsiłem w tym tekście wiele rzeczy, które kiedyś ukąsiły mnie - dodaje.

A jak na "Zachód" trafiła Sarsa? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Mikołaj Kubicki (Meek, Oh Why?)

Data emisji: 6.12.2019

Godzina emisji: 13.05

kul/kd