Neurotyczny soul do tańca. Nela Szadkowska zapowiada EP-kę

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:30
- Moje tempo pracy jest wolniejsze niż u innych artystów, bo muzyką zajmuję się w czasie wolnym, "po godzinach". Wiem, że wymagam od swoich słuchaczy cierpliwości, ale już wkrótce wydam debiutancką EP-kę - opowiada Nela Szadkowska.
Nela Szadkowska
Nela SzadkowskaFoto: mat. promocyjne

Ważny jest dla mnie aspekt wizualnych piosenek, które tworzę. To efekt moich inspiracji filmem i fotografią, którą też sama się zajmuję Nela Szadkowska

Nela Szadkowska pojawiła się na scenie w 2016 roku wraz z Bartkiem Prosułem (aka Yoshii Swxdn) jako duet IWasHomeAnyway. Na swoim koncie ma  także współpracę z takimi producentami jak Jordah, Próżnia i Pepe. - Potrzebowałam tych kilku lat, żeby dojść ze sobą do porozumienia - śmieje się rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Teraz już wiem, że chcę pracować na swoich zasadach i wiem już, jakie mam wymagania. Praca z producentem jest twórcza, ale wymaga kompromisów, które potrafią odebrać poczucie sprawczości. Teraz producentów wybieram sama i w moich piosenkach jest mniej efektów, a więcej naturalności i więcej mojego głosu nie zdeformowanego przez efekty.

Nela Szadkowska Nela Szadkowska
Posłuchaj
54:58 2021_11_10 09_04_48_PR4_Wszystko_gra.mp3 Nela Szadkowska o nowym rozdziale w muzycznym życiu (Wszystko gra/Czwórka) 

Posłuchaj także
Pepe_1200_fot. Tatiana + Karol.jpg
Pepe.: moja muzyka musi oddychać

Na początku tego roku artystka wydała pierwszy solowy singiel - utwór "Od jutra", który był art-popową podróżą do wnętrza współczesnych niepokojów. Tekst będący zapisem zmagań z depresją i poszukiwań psychicznej równowagi napisała Cleo Ćwiek - aktywistka i topmodelka znana z prowadzenia kampanii na rzecz zdrowia psychicznego. - Potem pojawił się "Obieg", stworzony przeze mnie i Piotrka Rajskiego, czyli Pepe. Ten utwór jest fuzją elektroniki i neurotycznego soulu - opowiada wokalistka i autorka tekstów. - Opowiadam w nim o współczesnym lęku i życiowym paraliżu związanym z podejmowaniem decyzji.

Nela - Obieg (Official Video) / Nela

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Nela Szadkowska

Data emisji: 10.11.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Natalia Nykiel: w pandemii wyszły na wierzch wszystkie moje pająki

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 14:50
- To, że siedzieliśmy w zamknięciu, miało duży wpływ na mój nowy album. Pozbawiona bodźców zewnętrznych zaczęłam wsłuchiwać się w siebie i nagle powychodziły mi w głowie wszystkie pająki. Ta płyta będzie bardzo osobista - zapowiada Natalia Nykiel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atlvnta. Debiut jak akt emancypacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:00
- W Lilly Hates Roses dorośliśmy, jako Atlvnta zdajemy egzamin dojrzałości. Debiutancka płyta jest o mówieniu o sobie i o swoich spostrzeżeniach. Otwarcie i bez kompleksów - mówią Kasia Golomska i Kamil Durski, czyli duet Atlvnta.
rozwiń zwiń