Igo: jestem melodystą, uwielbiam ładne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 11:50
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obchodząc w tym roku 30. urodziny, będę miał na koncie dziesięć studyjnych albumów - mówi Igor Walaszek, czyli Igo. Właściciel jednego z najciekawszych męskich wokali na polskiej scenie muzycznej pracuje nad pierwszą solową płytą. 
Igor Walaszek nagrywa solową płytę
Igor Walaszek nagrywa solową płytęFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka
  • Igor Walaszek - lider zespołu Clock Machine i współtwórca projektu Bass Astral x Igo - przygotowuje się do wydania solowego debiutu
  • Nad nowym materiałem artysta współpracuje z Bartoszem Dziedzicem - producentem płyt takich artystów jak Monika Brodka i Dawid Podsiadło
  • "Helena" to pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo. I pierwszy utwór, który Igo nagrał dla swojej córki Heleny

Pierwszą zapowiedzią solowego debiutu jest "Helena", utwór, który powstał przy współpracy z Bartoszem Dziedzicem. - Bartek jest fenomenalnym producentem. Kiedy się siedzi z nim w studiu, dzieje się magia - opowiada Igor Walaszek. - Udało się nam stworzyć świetną relację. Totalnie rozumiem, jakie są jego emocje i co chce przekazać w muzyce. To zadziałało w obie strony. Pamiętam, że na pierwszym spotkaniu powiedział mi, że teraz to robi EDM, i czekał, jak zareaguję. Nie zaoponowałem, zaskoczyła go moja otwartość.

Tytuł singla nie jest przypadkowy. Helena to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku. - Wcześniejsze piosenki były zbiorami sytuacji, które mnie spotykały. "Helena" jest najszczerszą i najbardziej osobistą wypowiedzią, na którą jak dotąd się zdobyłem - przyznaje artysta. - Dotyczy ona mojej relacji z moją żoną i tego, co wydarzyło się, kiedy na świecie pojawiła się nasza córeczka. Ten utwór może zaskoczyć słuchaczy. Jest inny, ale jak najbardziej "mój". I uważam, że jest piękny!


Posłuchaj
54:03 2022_01_12 09_05_51_PR4_Wszystko_gra.mp3 Igo o Męskim Graniu, solowym debiucie i "Helenie" (Wszystko gra/Czwórka)

 

IGO - Helena / Iglo Records

Po wieloletniej współpracy z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo gość Czwórki mówi, że ciągle chce eksperymentować. - Dużo pracuję, dużo szukam i nie zamykam się w ramach. To jest dla mnie najważniejsze w życiu artystycznym. Nie chcę być tylko muzykiem rockowym albo tylko elektronicznym. To, że teraz gram tak, nie znaczy, że za chwilę nie będzie inaczej. Uwielbiam ładne piosenki. Jestem melodystą - dodaje Igo. 

Igo, czyli Igor Waraszek Igo, czyli Igor Walaszek

Sprawdź także:

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Igor Walaszek (IGO)

Data emisji: 12.01.2022

Godzina emisji: 9.05

kul