Better Person: w muzyce dzielę się sobą

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 20:40
- To, że mieszkałem w Sopocie, że miałem dostęp do morza, było kluczowe dla kształtowania się mojej muzycznej wrażliwości - mówi Adam Byczkowski, który jako Better Person wydaje debiutancki krążek. Album "Something to loose" ukaże się w Europie, w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. 
Better Person
Better PersonFoto: Tess Roby/mat. prasowe

Żyję i operuję wzruszeniami, ale nie zdarzyło mi się płakać przy muzyce. Łzy przychodzą do mnie w innych okolicznościach Better Person

Better Person narodził się w Berlinie, do którego Adam Byczkowski przeprowadził się niemalże z dnia na dzień. - 7 lat temu spakowałem się w mały plecak i pojechałem autobusem do Niemiec - wspomina gość Czwórki. - Wynająłem mały pokój i zacząłem pracować nad solowymi utworami.

Posłuchaj
53:40 2020_10_14 09_06_34_PR4_Wszystko_gra.mp3 "Something to loose". Better Person opowiada o miłości (Wszystko gra/Czwórka)

 

Posłuchaj także:

Staram się nie spieszyć z robieniem muzyki, unikam jamowania. Tworzę, kiedy mam coś do powiedzenia Better Person

Pierwsze nagrania w formie EP-ki muzyk wydał w 2016 roku. Już wtedy krytycy zwrócili uwagę, że Better Person używając języka kiczowatego popu lat 80. zupełnie poważnie - i pięknie - opowiada historie o miłości i bliskości. Tematy te kontynuuje na nowym wydawnictwie. - Na krążku "Something to lose" już w tytule odnoszę się do uczucia, którym darzę moją partnerkę Jane - mówi muzyk.- Chciałem zrobić płytę, która może nie jest koncept-albumem, ale jako całość reprezentuje miłość.

Better Person - Something to Lose (Official) / Better Person

Album ukaże się 23 października 2020 roku nakładem wytwórni Arbutus Records i Mansions & Millions. Za miks i produkcję albumu odpowiada Ben Goldwasser z MGMT.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Adam Byczkowski (Better Person)

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 9.05

kul