Atlvnta. Debiut jak akt emancypacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:00
- W Lilly Hates Roses dorośliśmy, jako Atlvnta zdajemy egzamin dojrzałości. Debiutancka płyta jest o mówieniu o sobie i o swoich spostrzeżeniach. Otwarcie i bez kompleksów - mówią Kasia Golomska i Kamil Durski, czyli duet Atlvnta.
ATLVNTA - Kasia Golomska i Kamil Durski
ATLVNTA - Kasia Golomska i Kamil DurskiFoto: Zija&Pióro /mat. prasowe

Posłuchaj
53:30 2021_10_06 09_06_22_PR4_Wszystko_gra.mp3 Kasia Golomska i Kamil Durski tuż po premierze debiutanckiego krążka Atlvnty (Wszystko gra/Czwórka) 

Proces nagrywania i szukania wydawcy trwał tak długo, że w pewnym momencie pomyślałam, że ta premiera nigdy się nie wydarzy. Kiedy krążek się ukazał, najpierw poczułam ulgę, a dopiero potem wielką radość Kasia Golomska

Zaczynali na scenie jako bardzo młodzi ludzie z małych miejscowości. Kasia dopiero kończyła liceum. Mieli pomysł na siebie, grali prosto z serca. - Lilly Hates Roses to był piękny start i piękne dojrzewanie. Ale z czasem "wyrośliśmy" z tego zespołu. Atlvntę traktujemy jak egzamin muzycznej dojrzałości - mówi Kasia Golomska. - Jest naturalnym przedłużeniem tego, co robiliśmy wcześniej - dodaje Kamil Durski. - Najlepszy dowód to reakcja naszych fanów, którzy natychmiast wskoczyli w ten klimat i estetykę.


Atlvnta - okładka płyty Atlvnta - okładka płyty

W procesie twórczym Lily Hates Roses zaczynała się od gitar, bazą dla Atlvnty są sample i loopy, do których Kasia wymyślała linie wokalne Kamil Durski

Debiutancki album duetu jest zmysłowy i odważny. - Atlvnta to wieczne przekraczanie różnych granic i stref komfortu. Jesteśmy z tego dumni i szczęśliwi, bo wkraczanie na nowe terytoria zawsze jest dla nas ekscytujące i twórczo pobudzające - opowiadają goście Uli Kaczyńskiej.

ATLVNTA - Anthrax (Official Video) / ATLVNTA

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Kasia Golomska i Kamil Durski (Atlvnta)

Data emisji: 06.10.2021

Godzina emisji: 9.05

kul